Zenit St. Petersburg tworzy kolekcjonerskie karty swoich zawodników

2020-10-15 Ciekawostki

Zenit St. Petersburg – czołowy klub piłkarski w rosyjskiej Premier League – podpisał umowę z blockchainową platformą gamingową Sorare. Kolekcjonerskie […]

Zenit St. Petersburg – czołowy klub piłkarski w rosyjskiej Premier League – podpisał umowę z blockchainową platformą gamingową Sorare.

Kolekcjonerskie karty piłkarskie na blockchainie

Od 15 października, w ramach gry opartej na blockchainie, zostaną wypuszczone kolekcjonerskie karty z graczami drużyny. W ten sposób Zenit dołączy do 100 innych międzynarodowych klubów piłkarskich takich jak m.in. Juventus, PSG, Atletico Madrid i Paris Saint-Germain.

Blockchainowe karty graczy mogą być wymieniane z innymi posiadaczami, a gracze mogą rozpocząć grę, jeśli posiadają minimum 5 cyfrowych kart. Wynik każdej karty gracza jest powiązany z jego rzeczywistymi występami w tabeli ligi piłki nożnej.

CEO Sorare Nicolas Julia powiedział, że platforma chce stworzyć globalną grę piłkarska osadzoną w klimacie fantasys, która będzie obejmować 10 najlepszych lig na świecie.

Od momentu uruchomienia w marcu 2019 roku, Sorare notuje wzrost średnio o 52% w każdym miesiącu i obecnie liczy 40 000 użytkowników na całym świecie. Co ciekawe, Rosja stała się trzecim co do wielkości markerem Sorare na świecie, odnotowując 70% wzrost użytkowników z miesiąca na miesiąc. Kraj ten zajmuje również pierwsze miejsce pod względem średniego dziennego czasu spędzanego na platformie, wynoszącego 1 godzinę 15 minut dziennie.

Dyrektor generalny Zenitu, Aleksander Miedwiediew, powiedział, że ma nadzieję, iż współpraca z Sorare zapewni marce lepszy zasięg i pozwoli na dotarcie do młodszych fanów za granicą, zwłaszcza w Azji i Ameryce.

Nonfungible – serwis rankingowy blockchainowych gier i twórców cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, czyli nieczytelnych tokenów NFT – obecnie stawia Sorare na 4. miejscu. Siedmiodniowy wolumen platformy wynosi 181 353 dolarów w porównaniu do 445 545 dolarów dla gry z pierwszej pozycji – Superrare.

Sport i kryptowaluty

To nie pierwszy raz kiedy kluby piłkarskie mają styczność z kryptowalutami oraz Blockchainem. Nie tak dawno na łamach naszego portalu pojawił się artykuł o współpracy FC Barcelony z platformą Socios. Socios to platforma wykorzystująca kryptowalutę Chiliz (CHZ), umożliwiająca tokenizację klubów. Do platformy dołączyły już kluby takie jak Juventus, West Ham czy PSG.

Który Polski klub jako pierwszy skorzysta z dobrodziejstw technologii blockchain? Jak myślicie?

Tagi
Piłka Nożna Sorare sport zenit st. petersburg

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.