Wiadomości

Zdecentralizowana wyszukiwarka Presearch chce konkurować z Google

Presearch to blockchainowy start-up, który niedawno wypuścił na rynek nową, zdecentralizowaną wyszukiwarkę. Jej celem jest zwalczanie tak zwanego „monopolu wyszukiwania […]

Data publikacji: 30 stycznia 2021

bitbay

Presearch to blockchainowy start-up, który niedawno wypuścił na rynek nową, zdecentralizowaną wyszukiwarkę. Jej celem jest zwalczanie tak zwanego „monopolu wyszukiwania Google” i umożliwienia prywatnego surfowania po sieci. Presearch wziął przykład z udanych projektów i podobnie jak przeglądarka Brave wprowadził swój własny token PRE.

Nowy gracz na rynku

Sam projekt oparty jest na sieci Ethereum i wykorzystuje niezależne węzły do obsługi swoich wyszukiwań, aby ukryć tożsamość osób składających zapytania. Ważniejszą cechą jest jednak to, że planuje on konkurować z potęgą, jaką dysponuje Google. Google, wyszukiwarka, która w zasadzie posiada monopol, jest w stanie organizować i ustalać ranking wyników według swoich zachcianek.

Presearch ma swoje korzenie osadzone aż w 2011 roku. Colin Pape ucierpiał z powodu kaprysów Google, a jego projekt ShopCity.com został pogrzebany ze względu na algorytmy wyszukiwarki. Nie minęło dużo czasu zanim ShopCity złożyło skargę przeciwko Google w Federalnej Komisji Handlu USA. W zgłoszeniu, twierdzono, że Google posiadał swój algorytm preferujący wyniki własnych produktów, które konkurują z ShopCity.

Proste początki

To jednak zasiało ziarno w głowie Pape’a: Musi powstać niezależna wyszukiwarka, taka, która jest całkowicie bezstronna wobec świata. W związku z tym niezwłocznie rozpoczął rozwój PreSearch. Na jego drodze pojawiły się jednak problemy. Pape wyjaśnił, że nie istniał sposób, aby z impetem wejść na rynek. Wszystko zmieniło się w 2017 roku, kiedy Ethereum zanotowało swój pierwszy duży wzrost. Wtedy właśnie Pape zdał sobie sprawę, że Presearch mógłby nagradzać użytkowników za korzystanie z jego wyszukiwarki za pomocą własnego tokena, PRE.

Ta nowa wyszukiwarka zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wynika to z faktu, że przekształca się ona w pełni zdecentralizowaną wyszukiwarkę, podczas gdy początkowo była tylko prostym narzędziem strony trzeciej.

Jak będzie działał Presearch?

Tradycyjni dostawcy wyszukiwarek zarabiają pieniądze dzięki reklamom umieszczanym na ich witrynach. Presearch zamierza jednak to zmienić, umożliwiając swoim użytkownikom zarabianie tokenów PRE poprzez prowadzenie własnych węzłów lub nawet po prostu wyszukiwanie na platformie. Obecnie token PRE kosztuje około 0,05 USD i jest na 120-procentowym plusie w ciągu ostatniego miesiąca.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.