Zarabianie na spadkach podczas korekty Bitcoina – jak to się robi?

2021-04-29 Giełdy kryptowalut

Większość z nas przyzwyczajona jest do tego, że na Bitcoinie zarabia się dzięki wzrostowi jego wartości w czasie. Faktycznie, w […]

Większość z nas przyzwyczajona jest do tego, że na Bitcoinie zarabia się dzięki wzrostowi jego wartości w czasie. Faktycznie, w ciągu 2020 roku strategia HODL sprawdzała się bardzo dobrze. Jednak korekta Bitcoina pokazała również inne podejście – zarabianie na spadkach też może okazać się bardzo dochodowe. W tym artykule opowiemy Wam historię pewnego tradera, który wzbogacił się na ostatnich spadkach.

Korekta Bitcoina a zarabianie na spadkach

Osobom, które trzymały Bitcoina przez ostatni rok, flagowa kryptowaluta dała możliwość uzyskania zwrotów z inwestycji na poziomie kilkuset procent. HODL dla wielu inwestorów w świecie kryptowalut oznacza niemalże tyle samo, co “być albo nie być”. O ile w perspektywie długoterminowej strategia ta przynosi satysfakcjonujący zwrot, po drodze trafiają się setki okazji, które mogą pomnożyć nasz kapitał dzięki wahnięciom kursu. Poza gwałtownymi wzrostami ceny Bitcoina, świetną okazją jest też wykorzystanie okresu bessy lub krótkoterminowego załamania trendu.

Ostatnia korekta Bitcoina spowodowała spadek ceny najpopularniejszej kryptowaluty o 20% w ciągu kilku godzin. Jeśli pamiętasz nasz wcześniejszy artykuł poświęcony pozycji długiej (long) i krótkiej (short) na giełdzie, doskonale wiesz, że poza kupnem Bitcoina w oczekiwaniu na wzrost jego ceny, możemy także go shortować – liczyć, że w przyszłości jego cena spadnie. Inwestor który potrafi analizować wykresy BTC i obserować wskaźniki finansowe, odpowiednio szybko wychwyci sygnały niestabilności płynące z rynku.

zarabianie na spadkach

Zarabianie na spadkach – przykład

Nasz znajomy w wolnych chwilach zajmuje się margin tradingiem (handlem z dźwignią) na platformie Geco.one. W czasie kwietniowej korekty uważnie monitorował rynek. W pewnym momencie zwrócił uwagę, że formacje tworzące się na wykresie i napływające informacje rynkowe mają potencjał do rozpoczęcia silnych spadków. Marcin zdecydował się na zamknięcie swoich pozycji długich na rzecz shortów. Niedługo potem okazało się, że jego przewidywania były trafne. Cena BTC i innych kryptowalut gwałtownie spadła, a Marcin zabezpieczył zyskowną inwestycję zgodnie z poniższym zdjęciem. Jego zysk dodatkowo powiększył się dzięki zastosowaniu dźwigni finansowej.

zarabianie na spadkach

Dlaczego warto zarabiać na spadkach?

Zarabianie na spadkach, short, pozycja krótka – niezależnie jak nazwiemy tę strategię inwestowania – pamiętajmy, że metoda ta pozwala osiągać korzyści ze spadającego kursu danej kryptowaluty. W przypadku pozycji long liczymy na długoterminowy wzrost wartości naszej inwestycji. W przypadku shortów skupiamy się raczej na krótkim terminie.

Dlaczego jednak shortowanie jest opcją tak interesującą w czasach pandemii? W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy wysoką niestabilność na większości rynków inwestycyjnych. Dotyczy to rynku kapitałowego, kruszców, towarów i nieruchomości. W marcu 2020 roku nawet rynek kryptowalut ugiął się pod panującą wszędzie paniką. W warunkach podwyższonej niepewności zarabianie na spadkach to strategia zyskująca na znaczeniu. Dlatego istotne jest zrozumienie fundamentalnych zasad funkcjonowania rynku – dobrze poinformowany i wyedukowany inwestor jest w stanie odnaleźć szansę nawet w trudnych warunkach ekonomicznych.

Tagi
korekta BTC long short zarabianie na spadkach

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.