fbpx

Biznes

Założyciel Visa, były prezes Citibank oraz były sekretarz skarbu USA dołączają do grona doradców bitcoinowej firmy Xapo

  Oferująca usługi bitcoinowego portfela, bezpiecznego depozytu bitcoinów w tzw. „zimnym portfelu”, a także bitcoinową kartę debetową, firma Xapo, rozszerza […]

bitbay

 

Oferująca usługi bitcoinowego portfela, bezpiecznego depozytu bitcoinów w tzw. „zimnym portfelu”, a także bitcoinową kartę debetową, firma Xapo, rozszerza grono swojej rady doradczej o trzy niezwykle znane i szanowane nazwiska w świecie ekonomii i polityki. Nowymi doradcami firmy zostaną: Dee Hock, John Reed oraz Lawrence H. Summers.

 

Utworzone w marcu 2014 roku przez znanego argentyńskiego biznesmena, znawcę i propagatora technologii bitcoin, Wencesa Cesaresa, położone w Dolinie Krzemowej Xapo, podało tę informację do publicznej wiadomości wczoraj, na swoim oficjalnym blogu:

 

Z niecierpliwością zapatrujemy się na dalsze budowanie ekosystemu Bitcoina z pomocą tych znamienitych liderów i wizjonerów, wywodzących się ze świata finansów, ekonomii i polityki publicznej.” – napisał w oświadczeniu Cesares.

 

Dee Hock (na fotografii po środku) to twórca marki kart płatniczych Visa, współodpowiedzialny za kształt tradycyjnych systemów płatności cyfrowych jakie znamy dzisiaj.

 

Bitcoin reprezentuje nie tylko przyszłość płatności, ale również przyszłość zarządzania.” – mówi Hock, „Żyjemy w XXI wieku, jednakże organizacyjne struktury kontroli i dowodzenia, których nadal używamy pochodzą rodem z XVI wieku. Bitcoin jest jednym z najlepszych przykładów tego jak zdecentralizowany system peer-to-peer jest w stanie rozwiązać problemy, których te przestarzałe organizacje nie mogą. Podobnie jak w przypadku Internetu, Bitcoin nie należy do, ani też nie jest kontrolowany przez jakąkolwiek jednostkę – z tego właśnie względu prezentując sobą ogromny potencjał dla [osiągania] nowego poziomu wydajności i przejrzystości transakcji finansowych.

 

John Reed (na fotografii po prawej) to były przewodniczący i prezes Citibanku. To również dzięki jego wymiernemu wkładowi finansowy status marki tej instytucji urósł do poziomu prawdziwie międzynarodowego. To pod zarządem Reeda Citibank opracował współczesny bankomat, wymiernie wpływając tym samym na obraz bankowości handlowej jaki znamy współcześnie.

 

Instytucje finansowe pozostały w większości nietknięte przez cyfrową rewolucję.” – mówi Reed, „Bitcoin reprezentuje prawdziwą szansę na zmianę takiego stanu rzeczy. Pieniądze u swojego źródła, to po prostu księga umożliwiająca nam śledzenie zobowiązań. Bitcoin zaś jest najlepszą postacią uniwersalnej księgi jaką kiedykolwiek znaliśmy. Sam fakt, że nigdy nie powstanie więcej niż 21 milionów bitcoinów, jak i to, że każdy bitcoin może być podzielony na 100 milionów jednostek, czyni go znaczącym udoskonaleniem z perspektywy jakiejkolwiek historycznej formy pieniądza.

 

Lawrence H. Summers (na fotografii z lewej strony) był sekretarzem skarbu Stanów Zjednoczonych za czasów prezydentury Billa Clintona. Przez wielu, niezmiennie, uważany jest za jednego z czołowych myślicieli polityczno-ekonomicznych naszych czasów.

 

Aż do teraz, kiedykolwiek potrzebowaliśmy dokonać transferu pieniędzy, byliśmy uzależnieni od pośredników – czy to w postaci banku, izby rozrachunkowej czy sieci płatności. Bitcoin, po raz pierwszy oferuje nam metodę transferu wartości i dokonywania płatności skądkolwiek dokądkolwiek, w czasie rzeczywistym, bez jakichkolwiek pośredników.

 

Może to oznaczać, iż wkrótce będziemy mieć do czynienia z miliardami osób dokonujących codziennych transferów bitcoinów w sposób tak łatwy jak wysyłanie wiadomości tekstowej.” – konkluduje Summers.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.