Zainteresowanie BTC w Google osiąga roczny szczyt

Bitcoin

W miarę jak zbliżamy się do końca roku, koronawirus nie jest jedynym terminem, którego ludzie poszukują w Google. Bitcoin, największa […]

bitbay zonda

W miarę jak zbliżamy się do końca roku, koronawirus nie jest jedynym terminem, którego ludzie poszukują w Google. Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji, przyciąga więcej uwagi niż kiedykolwiek. Jeśli spojrzymy na wskaźniki Google, Bitcoin w porównaniu do średnich historycznych doświadcza teraz ogromnego ruchu z wyszukiwarek. Jakie są powody napędzające popularność BTC w Google?

Google Trends a Bitcoin

Wchodząc w ostatni miesiąc 2020 roku, Bitcoin wydaje się podkreślać swój wspaniały rok. Poza wzrostem ceny o ~ 135% podczas globalnej pandemii, jest on również bardzo bliski dotknięcia ATH. Jego pozytywne wyniki bez wątpienia zostały zauważone przez inwestorów. Na rynek wlewają miliony dolarów zarówno detaliści, jaki i instytucje i korporacje. Ludzie na całym świecie coraz bardziej interesują się kryptowalutami. Świetnie pokazują nam to dane z Google Trends, które wskazują, że popularność BTC osiągnęła roczny szczyt.

źródło: Google Trends

Jak widać na powyższym wykresie, zainteresowanie Bitcoinem w czasie ostatnio osiągnęło poziom 100 pkt. 100 pkt oznacza rekordową popularność w danym okresie czasu. W tym przypadku wybraliśmy wykres przedstawiający ostatnie 12 miesięcy. Takie wyniki nie są wcale zaskakujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że BTC znajduje się bardzo blisko swojego ATH.

Bitcoin w Google Trends w 2017 roku

Jeśli spojrzeć na dane Google w 2017 roku, wygląda na to, że poziom 20 tys. dolarów może być dopiero początkiem hossy. Na powyższym wykresie przyjrzeliśmy się danym z ostatnich 12 miesięcy. Liczba wyszukań została bezpośrednio skorelowana z ceną. Biorąc pod uwagę, że BTC osiągnęło w tym miesiącu szczytową popularność, jak ta popularność ma się do podobnych założeń w 2017 roku?

źródło: Google Trends

Porównanie można zobaczyć na 5-letnim wykresie. Kiedy Bitcoin osiągną ATH w 2017 roku, zainteresowanie w Google było 5 razy większe niż obecnie. Jest to istotne z kilku różnych powodów. Wielu inwestorów twierdziło, że podczas następnej hossy cena docelowa będzie wynosić 100 tys. dolarów. Pomimo tego, że takie prognozy wydają się niemożliwe do spełnienia, patrząc na wykres zainteresowani, mogą jak najbardziej mieć sens.

Tagi
bitcoin btc Google Trends zainteresowanie

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.