Za pomocą WhatsAppa można wysyłać Bitcoiny i inne kryptowaluty

Bitcoin

Użytkownicy mobilnej aplikacji do komunikacji WhatsApp mogą od teraz wysyłać i odbierać m.in. Bitcoiny (BTC) i Litecoiny (LTC). Wszystko za […]

Użytkownicy mobilnej aplikacji do komunikacji WhatsApp mogą od teraz wysyłać i odbierać m.in. Bitcoiny (BTC) i Litecoiny (LTC). Wszystko za pośrednictwem bota Lite.Im. To najnowsza próba uproszczenia procesu zawierania transakcji opartych na kryptowalutach.

W tweecie opublikowanym przez Zulu Republic w niedzielę (19 maja 2019 r.), platforma ogłosiła, że bot Lite.Im umożliwia teraz prosty sposób wysyłania i odbierania kryptowalut przez WhatsAppa.

Z przyjemnością informujemy, że od dziś możesz wysyłać i odbierać #bitcoin & #litecoin na #WhatsApp za pośrednictwem @liteim_official! spróbuj sam tutaj: https://t.co/JaldSafGBK @FranklynCrypto @SatoshiLite @CharlieShrem @CCNMarkets @GLRalf

Zulu Republic (@ztxrepublic) 19 maja 2019 r

Usługa umożliwia również zarabianie kryptowalut za pośrednictwem programu polecającego. Istnieją w niej opcje, które pozwalają użytkownikom ustawić ich domyślną kryptowalutę, a także wybrać preferowany język i hasło.

Z tym wyborem sprawa jest jednak rozwojowa. Obecnie możliwe są bowiem tylko dwa domyślne języki: angielski i hiszpański.

Wyślij i odbierz Bitcoiny przez WhatsAppa

Usługa obsługuje również wysyłanie i odbieranie Etheru (ETH) i ZTX – natywnego tokenu na platformie Zulu Republic.

Transakcje oparte na SMS-ach wprowadzają prostotę do obecnego paradygmatu kryptowalut. Tyczy się to zwłaszcza osób o mniejszych umiejętnościach technicznych.

Według twórców projektu, „wiadomości społecznościowe” są ważnym elementem szerszej adopcji kryptowalut. Sam WhatsApp ma ponad 1,5 miliarda użytkowników w praktycznie każdym zakątku globu.

Teraz łatwiejszy dostęp do kryptowalut będą mieli zwłaszcza mieszkańcy południowo-wschodniej Azji i Afryki. W końcu też więcej osób nieposiadających konta bankowego zyskało możliwość wykonywania takich transakcji.

FaceCoin

Wielu komentatorów w branży kryptowalut twierdzi, że BTC staje się bardziej dojrzałym aktywem. Jednym z powodów ma być większa akceptacja nowej technologii przez mainstream.

Lite.Im może mieć jednak jeden problem. Jeśli sprawdzą się plotki dot. tego, że Facebook stworzy swoją cyfrową walutę, projekt będzie potencjalnie postrzegany jako konkurencja. Dziś bowiem nawet bez FBCoina, jest już możliwe wysyłanie kryptowalut przez WhatsAppa, co miał dopiero umożliwić projekt Marka Zuckerberga. Jak odpowie na to gigant rynku portali społecznościowych? Pozostaje nam śledzić rozwój wypadków…

Tagi
ether Facebook Lite.im litecoin tokeny Whatsapp

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.