youtube

YouTube może wprowadzić NFT dla twórców

bitbay zonda

Sektor NFT w 2021 roku przeżywał ogromny boom. Wchodzili do niego zarówno celebryci, sportowcy, jak i znane firmy. Jak dotąd gigant technologiczny Google omijał go jednak szerokim łukiem. Teraz okazuje się, że firma postanowiła zainteresować się tematem poprzez swoją platformę wideo – YouTube.

Według wtorkowego raportu Bloomberga, dyrektor generalna YouTube, Susan Wojcicki, w corocznym liście do twórców, oświadczyła, że firma szuka sposobów, aby pomóc twórcom czerpać korzyści z niewymiennych tokenów (NFT). W jego fragmencie możemy przeczytać:

Zawsze koncentrujemy się na rozszerzaniu ekosystemu YouTube, aby pomóc twórcom w kapitalizacji na nowych technologiach, w tym rzeczach takich jak NFT. Jednocześnie nadal wzmacniamy i ulepszamy doświadczenia zarówno twórców jak i fanów.

Wojcicki nie podała zbyt wielu szczegółów. Podkreśliła jednak, że “źródłem inspiracji” jej firmy było Web3. Stwierdziła również, że w 2021 roku NFT i zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO) “dały twórcom i fanom więcej możliwości łączenia się“.

Inne platformy social media mają podobne plany jak YouTube

Youtube to nie jedyna platforma social media, która zaangażowała się w sektor NFT. Niedawno Twitter włączył funkcję, która pozwala użytkownikom oficjalnie weryfikować NFT używane jako zdjęcie profilowe. Funkcja, która została wprowadzona 20 stycznia, jest dostępna tylko dla subskrybentów usługi Twitter Blue. Oficjalne NFT będą wyróżnione sześciokątnym obramowaniem zamiast tradycyjnego okrągłego, używanego przy zwykłych zdjęciach profilowych.

Funkcje, które pozwolą użytkownikom tworzyć i sprzedawać NFT opracowują także Facebook i Instagram. Dodatkowo, będą oni mogli wyświetlać NFT na profilach oraz docelowo mintować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie. W planach Mety znajduje się także uruchomienie własnego rynku NFT. Według źródeł ten pomysł może jednak ulec zmianie, ponieważ prace są dopiero na bardzo wczesnym etapie.

Tagi
Facebook google Instagram NFT social media Twitter web3 YouTube

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.