Bitcoin

Janet Yellen chce, by Amerykanie używali cyfrowych aktywów

Joe Biden jest na etapie przejmowania władzy po Donaldzie Trumpie. Sekretarzem skarbu w jego rządzie ma być Janet Yellen. Wcześniej [...]

Data publikacji: 22 stycznia 2021

bitbay

Joe Biden jest na etapie przejmowania władzy po Donaldzie Trumpie. Sekretarzem skarbu w jego rządzie ma być Janet Yellen. Wcześniej była bardzo krytyczna względem Bitcoina. Okazuje się, że przez lata zmieniła poglądy.

Janet Yellen a kryptowaluty

Yellen wzięła ostatnio udział w e-debacie, jaka odbyła się przed Komisją Finansów Senatu USA. W jej trakcie powiedziała zdanie o kryptowalutach, które mogło zmrozić zwolenników Bitcoina. Na pytanie senator Maggie Hassan o to, jak zareaguje na „pojawiającą się technologię finansową” wykorzystywaną do finansowania organizacji przestępczych i terrorystów, powiedziała, że kryptowaluty to „rosnący problem” w Stanach Zjednoczonych. Dodała, że wie, że są wykorzystywane „do nielegalnego finansowania” przestępców. Stwierdziła, że władze USA muszą się zająć tym tematem.

Zabrzmiało to jak zapowiedź ostrych regulacji. Tyle że pisemne oświadczenie Yellen, jakie opublikowano na stronie internetowej Senackiej Komisji Finansów, sugeruje, że nie jest ona wcale tak negatywnie nastawiona do kryptowalut, jak można byłoby pomyśleć. W piśmie znów podkreśliła potrzebę ograniczenia wykorzystania kryptowalut do „złośliwych i nielegalnych działań”, ale dodała też, że pragnie zachęcać Amerykanów do wykorzystywania zasobów cyfrowych do „legalnych działań”.

– Myślę, że ważne jest, abyśmy wzięli pod uwagę korzyści płynące z [istnienia] kryptowalut i innych aktywów cyfrowych oraz potencjał, jaki mają, aby poprawić wydajność systemu finansowego – przekazała.

Mało tego, przyszła sekretarz skarbu nie kryje nawet, że chce, aby Stany Zjednoczone były „liderem w dziedzinie aktywów cyfrowych i technologii finansowych”. Dodała, że ​​sama weźmie chętnie udział w opracowaniu ram regulacyjnych dla rynku kryptowaluty „i innych innowacji fintech”.

Bitcoin to nic użytecznego!

Wiemy, że Yellen krytykowała kryptowaluty w czasie ostatniej, wielkiej hossy, jaka miała miejsce trzy lata temu. Wtedy mniej więcej stwierdziła, że Bitcoin jest dla niej „wszystkim, ale niczym użytecznym”. 

Od 2017 r. wiele się jednak zmieniło. Rynek Bitcoina dojrzał i inwestują w niego nawet fundusze inwestycyjne i instytucje. Możliwe, że mimo obaw Yellen w dość mądry sposób ureguluje przestrzeń kryptowalut.

Więcej na temat kolejnej sekretarz skarbu przeczytacie w tym miejscu.

yellen bitcoin

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion