Wywiad z prezesem zarządu Coinquista: Sprawy bieżące i perspektywy na najbliższą przyszłość

Giełdy kryptowalut Komunikat prasowy

W dzisiejszym wywiadzie mogliśmy porozmawiać z prezesem zarządu Coinquisty – Michałem Stryjewskim. Co ciekawego szykuje dla nas giełda oraz dlaczego […]

W dzisiejszym wywiadzie mogliśmy porozmawiać z prezesem zarządu Coinquisty – Michałem Stryjewskim. Co ciekawego szykuje dla nas giełda oraz dlaczego ma potencjał stania się jedną z wiodących platform do tradingu w Europie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wywiadzie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pytanie: Jedną z najważniejszych kwestii w temacie giełd kryptowlaut jest ich bezpieczeństwo. Dlaczego Coinquista uważa się za bezpieczną platformę do handlu krypto?

Odpowiedź: Owszem, bezpieczeństwo środków użytkowników platformy, jest naszym priorytetem. Tak więc podjęliśmy szereg prac, które mają uniemożliwić kradzież kryptowalut czy też tradycyjnych walut fiducjarnych z platformy. Najważniejszy element, to współpraca z zewnętrzną amerykańską firmą BitGo oraz procesorami płatniczymi z Polski. Cyfrowe aktywa mają bowiem pozostawać na zimnych portfelach – innymi słowy, będą na urządzeniach nie podłączonych do internetu. W praktyce hakerzy nie mają do nich dostępu. BitGo oferuje to poprzez partnerstwo z Genesis Global Trading Inc. oraz technologię multisiganture.

Natomiast jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty walut fiducjarnych, takich jak PLN, rozwiązaliśmy to w równie prosty i bezpieczny sposób. Przy tego typu transakcjach również korzystamy z usług pośrednika, w postaci procesora płatniczego. Środki są pobierane od użytkowników poprzez zewnętrznego operatora, np. DotPay. Następnie salda portfeli na Coinquista.com są aktualizowane o wpłaconą kwotę, wyrażoną na platformie w cyfrowej walucie PLX (stablecoin wymienny na PLN 1:1). PLX’y z kolei, również są zabezpieczone w cold storage BitGo. Warto wspomnieć, iż obydwie, z którymi współpracujemy są nadzorowane przez organy państwowe.

PLX, czyli cyfrowa złotówka

Pytanie: Jedną z ciekawszych, dotychczas wdrożonych funkcjonalności Coinquisty zdaje się być PLX. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat tego rozwiązania? 

Odpowiedź: Jest to cyfrowy odpowiednik Polskiego Złotego, którego można używać do handlu wyłącznie w ramach naszej platformy. Jego wartość jest stała i wynosi 1 PLN do 1 PLX. Można wymienić go na dowolne kryptowaluty, dostępne na Coinquista.com, tj. Bitcoin czy Ethereum. Natomiast w przypadku wypłaty PLX, należy wprowadzić numer konta bankowego oraz dane odbiorcy, po czym potwierdzić za pomocą 2FA swoją transakcję i gotowe. Transakcje są realizowane ekspresowo, np. za pomocą BLIK. Jest to nie tylko wygodne ale również bardzo bezpieczne rozwiązanie, co podkreślałem w poprzednim pytaniu.

Cyfryzacja kolejnych FIAT’ów

Pytanie: Słyszeliśmy, że oprócz PLX, ma się również pojawić EUX i USX?

Odpowiedź: Zgadza się, jesteśmy na końcowym etapie wdrażanie kolejnych par, tj. EUX/BTC czy USX/BTC. Dzięki temu, na Coinqiuista.com będzie dostępny handel również dla osób, które posługują się walutami takimi jak euro czy dolar amerykański. Poprzez to zwiększymy ogólną głębokość rynku i obrót dzienny co pozwoli na zwiększenie płynności realizacji transakcji po atrakcyjnym kursie.

Zespół branżowych ekspertów

Pytanie: Co najbardziej cenisz sobie w zespole Coinquisty? 

Odpowiedź: Przede wszystkim wierzę w zespół, ponieważ nikt nie znalazł się w nim przez przypadek. Każdy jest na swoim miejscu, robi to co lubi i w czym się specjalizuje. Na koncie każdego z zespołu są większe lub mniejsze osiągnięcia o czym niebawem Państwo przekonają się sami za pośrednictwem naszych kanałów medialnych. Na ten moment mogę powiedzieć, że osobiście nadzorowałem proces rekrutacji, by mieć pewność co do profesjonalizmu, motywacji i uczciwości każdego członka zespołu Coinquisty. Warto też zaznaczyć, iż w naszym zespole znajduje się każdy użytkownik platformy, ponieważ ma On realny wpływ na zmiany, poprawki czy dobór nowych aktywów do handlu na giełdzie. W dobie cyfryzacji i szybkiego postępu technologii pozostajemy otwarci na głosy spoza ścisłego zespołu. Chcę przez to powiedzieć, że naszym trzynastym i każdym kolejnym zawodnikiem, są członkowie społeczności Coinquisty!

Polska jurysdykcja, międzynarodowe plany

Pytanie: Wielu przedsiębiorców tłumaczy się, że polska to trudny rynek do zbudowania dobrze prosperującego biznesu. Mimo wszystko zdecydowaliście się otworzyć giełdę na terenie Polski – skąd taka decyzja?

Odpowiedź: Pokuszę się o stwierdzenie, że to Polska nas wybrała 🙂 Owszem, polski rynek nie należy do najłatwiejszych, jednak jest to nasz kraj i chcemy umożliwić swoim rodakom dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań dot. wymiany aktywów opartych o technologię blockchain, jakie oferuje świat nowych technologii.

Kraje takie jak Malta, Estonia, Szwajcaria czy Singapur, to obecnie najbardziej popularne destynacje spółek, których model biznesowy oparty jest o obrót kapitałowy. My jednak zdecydowaliśmy się zostać w Polsce, głównie po to by zapewnić Polakom dostęp do polskiego złotego w parach z kryptowalutami. Jak już wspomniałem wyżej, nie ograniczamy się z działaniami jedynie do naszego, pięknego kraju. Startujemy na “podbój” Europy już w przyszłym miesiącu – o czym będziemy jeszcze mówić na naszych kanałach.

Perspektywy dla użytkowników

Pytanie: W jaki sposób chciałbyś przekonać użytkowników do handlu na Coinquista?

Odwiedź: Pragniemy zachęcić użytkowników do rejestracji na naszej wspólnej platformie, którą tworzymy z myślą o Was. W związku z tym oferujemy DARMOWY handel na giełdzie na 90 dni. Oznacza to, że do 31 Marca za transakcję zakupu lub sprzedaży BTC nie zapłacicie ani grosza! Ponadto, każdy kto dokona rejestracji oraz weryfikacji, otrzyma bonus w postaci 100 CQX. Dodatkowo mogę obiecać, iż w tym roku wprowadzimy przynajmniej trzy nowe funkcjonalności usprawniające handel, 5 nowych par handlowych, rozdamy ponad 100,000 CQX w konkursach oraz postawimy duży nacisk na edukację społeczeństwa, a to tylko przedsmak tego co dla Was szykujemy.

By tradycji stała się zadość

Pytanie: Na koniec tradycyjnie zapytam, jaka jest Twoja prognoza kursu bitcoina do końca 2020 roku?

Odpowiedź: Jest tak wiele czynników, które się pojawiają z dnia na dzień, dlatego bardzo ciężko to przewidzieć. Eskalacja konfliktów na dalekim wschodzie, zwiększona aktywność darkweb, Coronavirus, inwestycja w Afrykę, pożar Australii. Im więcej się dzieję, tym większe wahania kursu. Aż strach pomyśleć, co szykuje dla nas pozostałe 10 miesięcy tego roku. Zaryzykuję stwierdzenie, że cena BTC będzie się wahać 😉 A tak całkiem poważnie, uważam, że miesiąc lub dwa po halvingu cena przebije szczyty z tego roku, natomiast na nowe ATH, czyli przebicie 20 tyś USD z 2017 roku jeszcze trochę poczekamy. 

 

Jeśli jeszcze nie masz konta na giełdzie Coinquista, sprawdź jak się zarejestrować i handlować kryptowalutami za darmo przez 90 dni (do 31 marca 2020): https://bitcoin.pl/coinquista-rejestracja-na-gieldzie-krok-po-kroku/ 

Aby być na bieżąco z nowinami od giełdy, obserwuj Coinquistę na mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/coinquistacom/
Twitter: https://twitter.com/coinquista
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/coinquista/

Tagi
coinquista cqx giełda kryptowalut coinquista

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.