CoinDeal: codziennie rozmawiamy z ciekawymi projektami

2019-12-23 Giełdy kryptowalut

CoinDeal rozwija się z ogromną dynamiką, a w 2019 roku zespół giełdy nieustannie zaskakiwał społeczność nowymi, pozytywnymi wiadomościami. Wejście na […]

CoinDeal rozwija się z ogromną dynamiką, a w 2019 roku zespół giełdy nieustannie zaskakiwał społeczność nowymi, pozytywnymi wiadomościami. Wejście na nowe rynki, udostępnienie tokenu CDL i aplikacja mobilna to tylko kilka z rzeczy, które składają się na tegoroczny sukces platformy. Jakimi nowościami CoinDeal zamierza zaskoczyć swoich użytkowników w najbliższym czasie? Porozmawialiśmy na ten temat z Alexem Strześniewskim, COO firmy.

Czym dokładnie jest token CDL?

To wewnętrzny token platformy, który został stworzony w celu zapewnienia dodatkowych funkcjonalności dla traderów. Został przekazany społeczności kompletnie za darmo! Token CDL oparty jest na blockchainie Ethereum. Protokół Ethereum’s Greedy’s Heaviest Observed Subtree (GHOST) pozwala zaś na szybsze tworzenie bloków, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa blockchaina, co oznacza, że ​​transakcje są przetwarzane szybciej.

Dzięki tokenom CDL już teraz jako klient CoinDeal możesz uzyskać wiele udogodnień:

  • obniżone opłaty handlowe, z możliwością redukcji do 0 proc. (brzmi jak marzenie dla daytraderów!);
  • priorytet obsługi klienta;
  • tasowanie stawek spowoduje dalsze obniżenie opłat handlowych;
  • zaawansowane funkcje handlowe;
  • dostęp do platformy handlu społecznościowego;
  • dostęp do głosowania.

CDL Token okazał się sukcesem. Jaka była geneza tej inicjatywy?

Razem z Adamem i Kajetanem (założycielami giełdy) mieliśmy pomysł na ICO w okolicach połowy 2018 roku. W naszych głowach była już większość funkcji CDLa i w odróżnieniu od większości projektów (które często nawet nie miały żadnego MVP) mieliśmy już także funkcjonującą platformę. Pomysł ICO umarł śmiercią naturalną, te trzy litery niestety mają często dosyć negatywne konotacje, a w międzyczasie postanowiliśmy się skupić na dostępności CoinDeala na terenie USA. I właśnie to przeświadczyło nas o tym, że nie będziemy robić ICO wcale, gdyż byłoby to bardzo problematyczne w pryzmacie regulacji. Mieliśmy gotowy projekt (CDL, White Paper, napisany smart contract) i “siedzieliśmy” nad tym parę ładnych miesięcy, aż Adam Bicz nie wymyślił tego: skoro ten token ma wiele funkcjonalności, które bardzo się przydadzą giełdzie jak i jej użytkownikom, warto by po prostu je rozdać na platformie za darmo. 

CDL umożliwia klientom udział w głosowaniu nt. dodania nowych cyfrowych monet na CoinDeal. Które projekty mają potencjał pojawiania się na giełdzie w najbliższym czasie?

Praktycznie codziennie są prowadzone rozmowy z ciekawymi projektami na pewno jest jeszcze wiele ciekawych walut z klasycznego “top 100 coinmarketcap”, które dobrze byłoby zobaczyć na CoinDealu. Wiem, że wielu naszych użytkowników czeka na parę CDL/EUR, którą ogłosiliśmy jeszcze przed startem rynku CoinDeal Tokena, więc na pewno ta aktualizacja będzie jedną z bardziej priorytetowych. 

Czym zachęcacie do hodlowania CDL, jakie korzyści otrzymują posiadacze tokenów? Czy planujecie rozwijać jego funkcjonalności?

Rozwój CDLa jest teraz dla nas jednym z najbardziej wiodących tematów. Widzimy w tym tokenie ogromny potencjał i planów na jego rozwój jest wiele. Musimy cały czas pamiętać, by robić to jednak w sposób nie wchodzący w konflikt z różnymi regulacjami. Wielu z naszych użytkowników bardzo prosi o system dywidendowy, bonusowy, itp. Lecz wprowadzenie czegoś takiego byłoby po prostu nielegalne, a aktualne funkcjonalności CDLa są tak rozpisane, by mógł być w 100% dostępny na rynku amerykańskim. Nie było to łatwe, ale zależy nam na tym, by rozwój pomysłu nie zagrażał jego istnieniu na tych rynkach – w tym HODLowaniu CDLów.

„Zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie. Dostrzegamy to, notując każdego dnia wzrost liczby dokonywanych za ich pośrednictwem transakcji oraz napływ nowych użytkowników korzystających z naszej platformy, których w tej chwili jest już ponad 200 tysięcy”.

Mówiłeś te słowa z początkiem roku 2019. Jak oceniasz teraz cały rok 2019?

2019 był rokiem wielkich sukcesów w CoinDealu: wypuszczenie CDLa, aplikacji mobilnej, otwarcie się na USA, otrzymanie licencji VQF, ale przede wszystkim, nadal mocno kontynuowany rozwój naszej giełdy. Ten rok był przedłużeniem “crypto winter” i panującej bessy. Widzieliśmy jak wiele giełd znika z rynku z dnia na dzień, a kapitalizacja całego rynku się kurczy. Pomimo panujących niekorzystnych warunków, CoinDeal ma już blisko 400,000 użytkowników, więc jest cały czas miejsce na rozwój, nawet przy mało sprzyjającym klimacie.  

W 2020 r. na rynku mogą pojawić się takie projekty jak Libra, cyfrowe euro i e-juan. Jak Twoim zdaniem te projekty wpłyną na ekosystem kryptowalut?

Rozmawiałem na ten temat dość długo w moim podcascie (Sidechain) z Jasonem Kingiem mam mieszane uczucia odnośnie Libry, choć widzę jej potencjał jako “krypto dla laików”. Waluty fiatowe na blockchainie są nieuniknione, ale wszystko zależy od tego, w jaki sposób będą zaimplementowane. Jeżeli rozmawiamy o prawdziwym wyzwoleniu się z bankowości, szalonej inflacji, i samodzielności finansowej, to nie widzę dalej żadnego zagrożenia na horyzoncie dla Bitcoina. 

Jakiś czas temu wspominaliście o otwarciu rynku OTC. Możesz powiedzieć coś więcej o tym dlaczego CoinDeal decyduje się na takie posunięcie?

OTC jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla traderów i inwestorów instytucjonalnych. 

Który z projektów dostępnych na CoinDeal, jest Twoim zdaniem szczególnie interesujący? Oczywiście oprócz Bitcoina…

Z odpowiedzi oczywistych mogę powiedzieć, że Ethereum. Od lat mówię, że jeżeli ktokolwiek w świecie crypto będzie w stanie stworzyć poprawny i solidny algorytm konsensusu, polegający na Proof of Stake, to będzie to właśnie Ethereum. 2020 będzie niesamowicie ważnym rokiem dla tego projektu.

Na koniec nie mogę nie zapytać o Twoje projekcje kursu BTC. Jak twoim zdaniem będzie się on kształtował się w 2020 roku?

Rozluźnienie polityki pieniężnej, jakie zostało wprowadzone parę miesięcy temu w Stanach Zjednoczonych przeważnie zajmuje od 12-18 miesięcy, więc będzie idealnie kolidować z termin halvingu Bitcoina. Jestem w stanie się podpisać pod jedną projekcją cenową funduszu hedgingowego z USA, który przewiduje, że BTC po halvingu będzie się poruszał w przedziale cenowym 20,000 – 50,000 USD. 

CoinDeal – kilka słów o giełdzie

CoinDeal to dziś polska licencjonowana platforma wymiany kryptowalut uruchomiona w marcu 2018 r., która niemal od początku swojej działalności zyskała spektakularną popularność na rynku globalnym i krajowym. Jak zauważają jej twórcy, „dzienny wolumen daje nam miejsce wśród najlepszych giełd kryptowalut na świecie według rankingu CoinMarketCap”.

„Jesteśmy zespołem pasjonatów i entuzjastów kryptowalut, którzy starają się stworzyć coś wielkiego! Naszą największą pasją jest kreowanie nowoczesnej, przełomowej technologii blockchain, która jest stosunkowo nową branżą, ale widzimy, jak wielki potencjał ma nie tylko w systemie finansowym, ale także w innych gałęziach przemysłu na całym świecie”

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi giełdy CoinDeal, odwiedź https://coindeal.com.

Jeśli jeszcze nie masz konta na giełdzie, możesz założyć je tutaj: CoinDeal rejestracja.

Obserwuj CoinDeal na Facebooku i w innych mediach społecznościowych:
Facebook (wersja Polska): https://www.facebook.com/CoinDealPolska
Telegram: https://t.me/coindeal_comt
Twitter: https://twitter.com/CoinDeal_
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/coindeal/
Medium: https://medium.com/@CoinDeal
Instagram: https://www.instagram.com/coindeal_com/
Reddit: https://www.reddit.com/domain/coindeal.com/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2608398
YouTube: https://www.youtube.com/coindeal

 

Tagi
alex strześniewski CDL cdl token coindeal coindeal aplikacja coindeal aplikacja mobilna coindeal giełda coindeal wywiad token cdl

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.