za
Ripple x Onafriq, czyli współpraca przy płatnościach międzynarodowych.

Współpraca Ripple x Onafriq. Afryka w globalnej sieci płatności

Ripple nawiązało współpracę z Onafriq, czyli firmą z branży fintech. Celem partnerstwa jest umożliwienie szybkich płatności pomiędzy 27 krajami Afryki a Australią, Wielką Brytanią oraz państwami Zatoki Perskiej. Otwarcie trzech nowych korytarzy płatności wprowadzi szybsze i bardziej efektywne transfery globalne do i z Afryki.

Współpraca Ripple x Onafriq jako preludium do szybkich przelewów międzynarodowych

Firma Ripple Labs nie zwalnia tempa. Twórcy XRP nie tylko zaangażowani są we współtworzenie CBDC w Gruzji, ale swój korporacyjny wzrok kierują także w stronę Afryki. Współpraca Ripple z Onafriq, czyli firmą znaną wcześniej jako MFS Africa, to pierwszy krok w kierunku szybkich płatności międzynarodowych.

W ramach umowy, Onafriq wykorzysta technologię płatności Ripple Payments. Celem będzie utworzenie trzech nowych korytarzy płatności pomiędzy Afryką a resztą świata. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PayAngel w Wielkiej Brytanii, Pyypl w krajach Zatoki Perskiej i Zazi Transfer w Australii, będą mogli dokonywać szybkich i opłacalnych przelewów biznesowych dla odbiorców w 27 krajach. W ramach kontynentalnej sieci Onafriq połączenie z Wielką Brytanią, Zatoką Perską i Australią zyskają takie kraje, jak Botswana, Egipt, Maroko, RPA, Tanzania, Togo, Uganda, Zambia, czy Zimbabwe.

Głównym celem Onafriq jest wyeliminowanie problemów międzynarodowych płatności, które znane są z bankowości tradycyjnej. Wykorzystanie technologii blockchain zapewni szybkie i bezproblemowe przepływy środków pomiędzy Afryką a resztą świata.

Kraje połączone technologią blockchain.

Kryptowaluty i blockchain rozwiązaniem problemów w przelewach międzykrajowych

Kryptowaluty i technologia blockchain są, w rozumieniu coraz większej części finansistów, najlepszym sposobem na szybkie transfery międzynarodowe. W tradycyjnej bankowości (SEPA, SWIFT) na międzynarodowe przelewy trzeba czekać często nawet kilka dni. Jest to szczególnie frustrujące, kiedy środki potrzebne są natychmiast i nie ma czasu na takie opóźnienia.

Chodzi tu nie tylko o przelewy pomiędzy użytkownikami, ale przede wszystkim te biznesowe. Współpraca Ripple x Onafriq to świetny przykład na to, że rozwiązania w płatnościach międzynarodowych oparte o technologię blockchain są po prostu coraz bardziej potrzebne. Idea szybkiego, ale jednocześnie bezpiecznego transferu środków z kraju A do kraju B jest dziś możliwa dzięki kryptowalutom i technologii blockchain.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.