fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Akceptacje

Współpraca BitPay i Adyen otwiera Bitcoinowi drogę do 3500 serwisów internetowych na świecie – w tym Facebooka

Reading Time: 2 minutes   Facebook, Spotify, Airbnb, Ryanair, Uber, Groupon, Vodafone. Co łączy ze sobą wymienione firmy? Wszystkie one korzystają z usług holenderskiego procesora płatności Adyen i od […]

Reading Time: 2 minutes

 

Facebook, Spotify, Airbnb, Ryanair, Uber, Groupon, Vodafone. Co łączy ze sobą wymienione firmy? Wszystkie one korzystają z usług holenderskiego procesora płatności Adyen i od dziś, za jego pośrednictwem, otrzymują możliwość bardzo prostej akceptacji płatności BTC. Wszystko dzięki współpracy Adyen’a z największym obecnie procesorem płatności Bitcoin dla biznesu, BitPay’em.

 

Wiadomość tego rodzaju została ogłoszona dziś rano przez BitPay na stronach portalu informacyjnego International Business Times.

 

Każdy z 3 500 biznesów korzystających obecnie z usług procesora Adyen (włączając w to 4 z 5 największych amerykańskich firm internetowych), może od teraz przyjmować płatności Bitcoin, decydując się na wybór tej opcji w parametrach ustawień procesora płatności.

 

Nie ma potrzeby dokonywania jakichkolwiek zmian w kodzie serwisów internetowych ani też posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej.

 

Dyrektor handlowy BitPay’a, Sonny Singh, odniósł się do tego wydarzenia na łamach brytyjskiego International Business Times:

 

To wspaniałe partnerstwo. Skoncentrowanie Adyen’a na rynku e-commerce jest idealne dla bitcoina. Oznacza to, że firmy nie będą musiały pokonywać związanych z bitcoinem problemów integracyjnych, jako że będzie on teraz dołączony do ich istniejącej infrastruktury [płatności]”.

 

Dla każdego użytkownika, korzystającego z usług procesora Adyen, który zdecyduje się na ten krok, Bitcoin pojawiać się będzie równolegle obok innych form płatności, takich jak konwencjonalne karty płatnicze czy bezpośrednie przelewy bankowe.

 

Nad techniczną stroną integracji pracował, zatrudniony w BitPay, Jeff Garzik, programista pracujący również nad rozwojem rdzenia protokołu Bitcoin.

 

Kooperacja BitPay’a i Adyen może oznaczać spory krok naprzód dla samego Bitcoina, który dzięki temu staje się łatwiejszą, bardziej naturalną i oczywistą formą płatności dla biznesów, mogących bez żadnych dodatkowych nakładów, przyjmować go jako środek płatności za pośrednictwem procesorów płatności z którymi dotychczas współpracowali.

 

To właśnie współpraca pomiędzy bitcoinowymi i tradycyjnymi procesorami płatności, może okazać się dla Bitcoina najszybszą drogą do mainstreamu. Wystarczy kilka, kilkanaście „standardowych” procesorów płatności, a już w niedługim czasie za pomocą bitcoinów będziemy w stanie zapłacić niemal w każdym sklepie internetowym.

 

W samym tylko 2014 roku, Adyen przetworzył transakcje o łącznej wartości przekraczającej 25 miliardów dolarów. Obok Bitcoina, firma oferuje ponad 250 innego rodzaju metod płatności, realizowanych w 187 walutach. Wartość Adyen to obecnie około 1,5 miliarda dolarów.

 

W tej chwili, już ponad 100 000 biznesów na całym świecie akceptuje płatności Bitcoin z czego 53% czyni to za pośrednictwem BitPay. Firma współpracuje już z takimi markami jak: Microsoft, WordPress, Gyft, Warner Bros. Records, PayPal czy Virgin Galactic.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.