Wrapped Bitcoin (WBTC) jest szóstym największym tokenem Ethereum

Kryptowaluty

Wrapped Bitcoin (WBTC) osiągnął dziś ATH pod względem kapitalizacji rynkowej i liczby tokenów. Kapitalizacja Wrapped Bitcoina przekroczyła 1,58 mld dolarów […]

Wrapped Bitcoin (WBTC) osiągnął dziś ATH pod względem kapitalizacji rynkowej i liczby tokenów.

Kapitalizacja Wrapped Bitcoina przekroczyła 1,58 mld dolarów

WBTC jest najpopularniejszą, syntetyczną wersją tokena BTC przeznaczoną do użycia sieci Ethereum. Według oficjalnej strony internetowej, obecnie istnieje 116 885 WBTC, zabezpieczonych taką samą liczbą BTC. Kapitalizacja rynkowa WBTC wynosi obecnie 1,58 mld dolarów.

Takie wyniki stawiają WBTC na szóstym miejscu w ekosystemie Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej. Więcej środków zostało ulokowane tylko w Crypto.com Coin (CRO), USD Coin (USDC), Chainlink (LINK), BNB (BNB) oraz znajdującym się na pierwszym miejscu – Tether USD (USDT).

WBTC w ubiegłym tygodniu awansował w rankingach. Udało mu się wyprzedzić projekty takie jak Compound Dai (cDAI), OKB (OKB) i LEO Token (LEO) giełdy Bitfinex. WBTC jest obecnie osiemnastą co do wielkości kryptowalutą pod względem market capu.

WBTC stanowi 80% wszystkich syntetycznych BTC

Token ERC-20 zabezpieczony w stosunku 1:1 rezerwami BTC, Wrapped Bitcoin stanowi 80% wartości wszystkich syntetycznych BTC w sieci Ethereum (2 mln dolarów). Patrząc na ten wzrost z szerszej perspektywy, w połowie września w sieci Ethereum znajdowało się tylko 80 000 tokenów Bitcoin o wartości nieco poniżej 1 miliarda dolarów.

Choć ostatnie zyski osiągnięte przez BTC przyczyniają się również do wzrostu market capu WBTC, głównym czynnikiem napędzającym jego nagły wzrost jest rosnący popyt. WBTC jest stosowany w zdecentralizowanych finansowach (DeFi) do yield farmingu. Zwłaszcza w projektach o bardziej umiarkowanych zwrotach z inwestycji. Obecnie w protokołach DeFi jest zablokowanych ponad 164 000 BTC. Stanowi to około 0,85% całej podaży BTC znajdującej się w obiegu.

Podczas gdy pierwszy Wrapped Bitcoin został wyemitowany w styczniu 2019 roku, jego dzienny wolumen obrotu nie przekroczył 1 miliona dolarów aż do końca lipca tego roku. Dziś WBTC regularnie odnotowuje obroty powyżej 50 milionów dolarów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Słowa kluczowe
bitcoin btc DeFi syntetyczny bitcoin wbtc wrapped bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.