za
busan korea g20

Wolumen południowokoreańskich giełd krypto wyprzedził wolumen giełd tradycyjnych

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W niedzielę wolumen transakcji na południowokoreańskim rynku cyfrowych walut na krótko przekroczył wolumen na koreańskich tradycyjnych giełdach.

Wolumen krypto giełd vs giełdy tradycyjne

Według danych CoinMarketCap, łączny 24-godzinny wolumen głównych południowokoreańskich giełd kryptowalut UPbit, Bithumb, Coinone i Korbit wyniósł w niedzielę ponad 14,6 miliarda dolarów. W piątek ta sama metryka wyniosła w przybliżeniu 14,5 miliarda dolarów na Korea Composite Stock Price Index, lub KOSPI, i 10 miliardów dolarów na Korean Securities Dealers Automated Quotations, czyli KOSDAQ.

Wzrost wolumenu nastąpił, gdy cena Bitcoin (BTC) osiągnęła w sobotę nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 61 000 USD.

Należy zauważyć, że wolumeny handlu pojawiające się na CoinMarketCap nie zawsze są uważane za dokładne. Jest tak ze względu na inflację wolumenu. CoinMarketCap wprowadził kilka różnych inicjatyw mających przeciwdziałać zawyżonym wolumenom. Mimo to liczby podawane tam są wyższe niż te, które można zobaczyć np. na Messari.

Wyzwania południowokoreańskich giełd

Niektóre giełdy kryptowalutowe w Korei Południowej doświadczyły w ostatnim roku problemów z regulacjami i biznesem. W sierpniu lokalne władze zajęły Coinbit, trzecią co do wielkości giełdę kryptowalutową w kraju. Platformę oskarżono o to, że sfałszowała 99% wolumenu transakcji poprzez wash trading. Dane z CoinMarketCap pokazują, że 24-godzinny wolumen transakcji Coinbit wynosi obecnie nieco ponad 900 milionów dolarów.

Ponadto, główne ramię koreańskiej giełdy kryptowalutowej Binance ogłosiło w styczniu zakończenie działalności. Platforma powołała się na kurczącą się płynność i niski wolumen obrotu swoich par handlowych BKRW. Bithumb, druga największa giełda w kraju pod względem wolumenu, ogłosiła w zeszłym tygodniu, że wdroży nowe środki przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i KYC.

Koreańskie CBDC

Południowokoreański bank centralny już w tym roku rozpocznie fazę dystrybucji cyfrowej waluty banku centralnego. 22-miesięczny program pilotażowy koreańskiego CBDC rozpoczął się w marcu 2020 roku. Dystrybucja jest trzecią i ostatnią fazą programu i wydaje się, że przebiega zgodnie z harmonogramem. Faza pierwsza zakończyła się w lipcu 2020 roku. Określiła ona wymogi i nakreśliła kształt CBDC. Oprócz tego został dokonany przegląd technologii potrzebnych do realizacji projektu. Obecnie w trakcie realizacji jest druga faza.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności