Giełdy kryptowalut

Wolumen obrotu giełdy Binance osiąga ATH

Bitcoin znajduje się już zaledwie 1000 dolarów od ATH z grudnia 2017 roku. Rekordy bije także wolumen obrotu na największej […]

Data publikacji: 25 listopada 2020

bitbay

Bitcoin znajduje się już zaledwie 1000 dolarów od ATH z grudnia 2017 roku. Rekordy bije także wolumen obrotu na największej kryptowalutowej giełdzie Binance. W ciągu ostatnich 24 godzin platforma odnotowała ponad 37 mld dolarów wolumenu.

37 mld wolumenu na giełdzie Binance

Według danych CoinMarketCap, dzienny wolumen handlu Binance wyniósł 37 291 444 117 dolarów. Oznacza to wzrost o 40,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. W zeszłym tygodniu, wg CMC wolumen wynosił zaledwie 25 mld dolarów.

ATH osiągnęły też kontrakty terminowe Bitcoina. Według firmy analitycznej Glassnode wolumen Binance Futures dla BTC wyniósł 1,17 mld.

Wzrost wolumenu koreluje z cenami głównych aktywów

Gwałtowny wzrost wolumenów ma miejsce wraz z byczymi wzrostami głównych aktywów. Cena Bitcoina w tym momencie wynosi ponad 19 200 dolarów i w ciągu 24 godzin jest na 2-procentowym plusie. Ethereum (ETH) w ciągu tygodnia wzrósł o ponad 25% i aktualnie kosztuje około 600 dolarów. XRP natomiast wczoraj osiągnął najwyższy roczny poziom 0,73 dolarów. Cena XRP w ostatnim tygodniu wzrosła ponad dwukrotnie.

Podczas gdy giełda przyciąga więcej aktywności handlowej niż kiedykolwiek, robi to bez amerykańskich użytkowników. Kilku użytkowników Twittera mieszkających w Stanach Zjednoczonych poinformowało o e-mailu, który otrzymali od Binance.

Giełda dała im do zrozumienia, że mają 14 dni na zamknięcie swojego konta. Wg platformy, konta które nie wypłacą wszystkich środków przed upływem terminu zostaną zablokowane. Binance zaczął wprowadzać ograniczenia dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2019 roku.

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion