Właśnie przegapiłeś korektę Bitcoina – Bitcoin Radio #27

2021-01-05 Bez kategorii Bitcoin Radio Podcast

Witam Was w pierwszym odcinku Bitcoin Radio w 2021 roku! Ubiegły rok był dość skomplikowany i trudny dla każdego z […]

Witam Was w pierwszym odcinku Bitcoin Radio w 2021 roku! Ubiegły rok był dość skomplikowany i trudny dla każdego z nas. Sam Bitcoin, mimo osiągnięcia ATH, napotkał przez ostatnie 12 miesięcy wiele przeszkód na drodze własnego wzrostu. Ostatni tydzień był jednak zdecydowanie bardziej łaskawy. Król kryptowalut ustanowił nową najwyższą w historii cenę na poziomie $34 550. Podobny sukces osiągnęło Ethereum, które po raz pierwszy od 2018 roku przebiło granicę $1000. To jednak nie wszystko, o czym porozmawiamy w najnowszym odcinku Bitcoin Radio

Open in Spotify

Bitcoin Radio #27

Jak już wcześniej zostało wskazane, Ether przekroczył cenę $1000 i wreszcie zaczął “dreptać” za Bitcoinem. Źródłem tak gwałtownego wzrostu (czyli około 30% w skali tygodnia) może być planowane na luty otwarcie kontraktów Futures przez CME. Przyczyny wzrostu można jednak patrywać w czymś nieco bardziej prozaicznym – może rynek stwierdził, że ETH w końcu jest zbyt tanie w stosunku do najpopularniejszej kryptowaluty.

Bitcoin Radio to też kącik wróżenia z fusów. A dzisiaj fusy pochodzą od Willy’ego Woo oraz Toma Lee. Ten pierwszy twierdzi, że cena bitcoina już nigdy nie powinna spaść poniżej $20000. Według tego popularnego analityka, poziom wsparcia ustanowiony m.in. przez inwestującew bitcoina instytucje powoduje, że BTC nie ma możliwości spadku poniżej tej ceny. Mimo to, Woo przypomina, że na rynku zawsze może wystąpić zjawisko czarnego łabędzia, które skutecznie może tę teorię przełamać. Tom Lee z kolei wróży bitcoinowe wzrosty. Dyrektor Fundstrat uważa, że w najbliższej przyszłości kryptowaluta Satoshi Nakamoto może zwiększyć swoją wartość aż o 300%. Siłą napędową dla bitcoina ma być tym razem słabnąca pozycja dolara.

Największym przegranym tego tygodnia jest jednak Ripple. Kryptowaluta XRP cały czas nie może się podnieść po pozwie złożonym przez SEC. Ripple stracił na wartości ponad 50%, a zza oceanu nie przestają do nas napływać trudne informacje. Kilka giełd kryptowalutowych (w tym Coinbase) zawiesiło możliwość handlowania XRP w związku z pobulikowanymi oskarżeniami. Pentoshi – popularny kryptowalutowy analityk, twierdzi, że XRP pomimo tak dużych spadków cały czas szuka jeszcze swojego dna. Dla inwestorów skala strat jest dość trudna do oszacowania.

Pamiętajcie o piciu wody!

Bitcoin Radio to nie tylko tematy wypisane powyżej, ale także wiele innych. W tym odcinku sporo gdybania o cenie i o tym, jaka przyszłość czeka altcoiny. Czy nadejdzie ich czas? To się jeszcze wszystko okaże. Pamiętajcie, że Bitcoin Radio możecie słuchać na Spotify, Apple Podcast, a także już niedług ona kanale YouTube KryptoRaportu.

Do usłyszenia za tydzień!

 

Tagi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.