za
Twórcy GTA wchodzą w gaming web3.

Właściciele serii GTA stawiają na gaming Web3

Binance Launchpool

Take Two Interactive, za sprawą mobilnego giganta Zynga, wchodzi do Web3. Celem działań formalnych właścicieli serii GTA jest zbudowanie nowej platformy, która spopularyzuje gaming Web3 wśród graczy.

Zadanie jest niezwykle ambitne, jednakże Zynga to pionierzy gier mobilnych. Take-Two Interactive tym ruchem chce zaznaczyć, że nie tylko spogląda w kierunku gamingu Web3 oraz tokenów NFT, ale czynnie wchodzi w ten sektor. Projekt Zengi będącej pod skrzydłami Take-Two Interactive jest także demonstracją siły przed Ubisoftem, który zdaje się płynnie przechodzić z giganta gamingu web2 na web3.

Zynga rozpoczyna podbój gamingu Web3

Zynga to firma tworząca i wydająca gry mobilne. Jej właścicielem jest Take-Two Interactive mający także pod swoimi skrzydłami takich gigantów gamingu, jak Rockstar Games (seria GTA, Red Dead Redemption 2, NBA 2K). Największą popularność przyniosła firmie seria mobilnych gier FarmVille.  Zamierza teraz jednak zrobić mocny skręt w stronę nowego sektora gamingu. Ogłosiła bowiem stworzenie Zynga Web3 (ZW3), czyli odgałęzienia przedsiębiorstwa, które skupi się na grach web3. Ogłoszono także Sugartown.

Wszystko jest na ten moment bardzo enigmatyczne. Udostępniony trailer pozwala przypuszczać, że Sugartown będzie raczej platformą do gier Web3, niż samodzielnym tytułem.

Na ten moment jedyną potwierdzoną informacją jest to, że Sugartown wypuści kolekcję NFT o nazwie Oras i będzie ona wymagana do grania w nadchodzące tytuły uniwersum.

GTA

Dlaczego tak mało graczy interesuje się Web3? Jeden z paneli Istanbul Blockchain Week

Gaming Web3 jest na ten moment na bardzo niskim poziomie, jeśli chodzi o popularność. Tylko 3 miliony z ponad 3 miliardów graczy na świecie interesuje się nowym sektorem gier. Temat ten był ostatnio poruszany na wydarzeniu Istanbul Blockchain Week 2023. W trakcie panelu dyskutowano o głównych problemach gamingu Web3 – zarówno tych stojących po stronie deweloperów, jak i graczy.

W trakcie panelu eksperci podkreślali, że cyfrowe przedmioty istnieją w grach od co najmniej dekady. World of Warcraft, Dota, Diablo, CS:GO – to wszystko tytuły, które pozwalają graczom na handel cyfrowymi przedmiotami. Tokeny NFT są zatem tylko rozwinięciem pomysłu, który istnieje w branży i świadomości graczy od dawna.

Jeżeli platforma Zyngi okaże się sukcesem, to będzie to zielone światło dla pozostałych gigantów gamingu Web2.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności