Wieloryb z 68 000 BTC – duzi gracze są zdecydowanymi HODLerami

Bitcoin

Duży wieloryb w sieci Bitcoina (BTC) posiadający 68 000 BTC (ok. 523 mln USD) nie przeniósł tych środków przez ponad […]

Duży wieloryb w sieci Bitcoina (BTC) posiadający 68 000 BTC (ok. 523 mln USD) nie przeniósł tych środków przez ponad pięć lat. Inne dane dot. łańcucha pokazują, że pozostali tego typu inwestorzy przechowują swoje BTC średnio przez 4,7 roku.

Przeciętny wieloryb stawia na BTC

wielorybJak się okazuje, wieloryby trzymają swoje cyfrowe oszczędności nie ruszając ich z portfeli przez lata. Choćby 12 marca cena kryptowaluty spadła do zaledwie 3600 USD, a wiele wielorybów nie przeniosło wówczas swoich funduszy na giełdy, by je zamienić np. na USD. To maluje nam bardzo optymistyczny, długoterminowy trend na rynku kryptowalut.

Od 2015 r. infrastruktura obsługująca rynek kryptowalut znacznie się poprawiła. Powstaje coraz więcej zaufanych firm powierniczych i dostępna jest większa różnorodność giełd z kontraktami futures.

Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni aktywnie gromadzą Bitcoiny po intensywnych korektach. Raport analityczny opublikowany przez Coinbase wykazał, że po spadku do 3750 USD w marcu inwestorzy detaliczni natychmiast skupili tanie BTC.

Z kolei dane z raportu Grayscale z pierwszego kwartału 2020 r. wykazały również, że zaobserwowano zauważalny wzrost popytu na Bitcoiny ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Można zauważyć więc, że gdy coraz więcej inwestorów gromadzi BTC i kupuje je z perspektywą trzymania przez parę lat, zmniejsza się podaż kryptowaluty w obiegu, co może osłabić ewentualne spadki na rynkach.

Najlepsze aktywo na długi okres

Co więcej, wieloryby wyraźnie postrzegają już Bitcoiny jako najlepsze aktywo do przechowywania na długi okres.

Badacze z CoinMetrics odkryli np. wspomnianego we wstępie HODLera z 68 000 BTC, który ostatni raz dokonywał jakiś działań w kwietniu 2015 r.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni inwestorzy, którzy grają krótkoterminowo, mogą odczuwać wielkie podniecenie i zdenerwowanie. Chodzi oczywiście o halving, który ma mieć miejsce w okolicach połowy maja. BTC może do tego momentu rosnąć, a potem – jak bywało w przeszłości – zaliczyć korektę. Potem możliwa jest dalsza hossa (jeśli oczywiście powtórzy się scenariusz z poprzednich cykli). HODLerzy pokroju wielorybów będą jednak zapewne spać spokojnie…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin Bitcoin hodler wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.