piech1Dr hab.Krzysztof Piech - nauczyciel akademicki w Zakładzie Polityki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej. Prezes Instytutu Wiedzy i Innowacji. Ekonomista. Redaktor lub współredaktor 30 książek, w tym dwóch wydanych w Londynie. Autor ponad 70 artykułów naukowych i rozdziałów w książkach wydanych w Polsce i za granicą.

trybyWysłaliśmy pytania do trzech największych polskich giełd kryptowalut. Pytania dotyczą weryfikacji, procedur z nią związanych, współpracy z bankami i innymi instytucjami oraz problemów i zagrożeń płynących z takiej działalności w Polsce. Najszybciej odpowiedziała nam giełda BitMarket.pl i od niej zaczynamy.

stopinski-wywiad1Wojciech Stopiński jest absolwentem Gdańskiej ASP, przedsiębiorcą i designerem. Prowadzi rodzinny zakład metaloplastyczny istniejący od 1974 roku. Profesjonalnie zajmuje się także fotografią. Tematem kryptowalut zainteresował się w 2012 r. W tym roku oficjalnie wystartował jego projekt Cryptosteel, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób zapisać klucz prywatny na praktycznie niezniszczalnym nośniku.

Dominik-miniDominik Homa jest autorem najnowszej książki o Bitcoinie, „Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski”. Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą z dziedziny IT. Jest twórcą portalu akademiabitcoin.pl

lechwilczynski-smallLech Wilczyński jest współwłaścicielem firmy InPay ułatwiającej płatność bitcoinami w placówkach handlowych. Firma ta, jako pierwsza na świecie, sprzedawała także swoje udziały właśnie za kryptowaluty.

wences-cesares-2

„W języku hiszpańskim mamy takie powiedzenie, że jeśli geniusz wskazuje na księżyc, głupiec spogląda na jego palec. Zauważam, że mamy z tym często do czynienia w przypadku bitcoina” – mówi w wywiadzie dla portalu Business Insider, Wences Cesares, mieszkający obecnie w Kalifornii argentyński biznesmen, twórca między innymi bitcoinowego portfela internetowego Xapo.

antonopoulos-1

W ciekawym wywiadzie dla portalu ZapChain, Andreas Antonopoulos, autor, mówca i jeden z najbardziej szanowanych ekspertów technologii kryptowalut, opowiada między innymi o swojej najnowszej książce oraz o tym jak zaczęła się jego przygoda z Bitcoinem.