Polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła nową usługę we współpracy z Simplex. To proste narzędzie do zakupu Bitcoinów, Litecoinów, Ether oraz Lisk. Depozyty kartami kredytowymi są dostępne w dwóch walutach fiat - Euro i Dolarach - i są prostym sposobem na wpłacanie pieniędzy na konto użytkownika giełdy. Usługa jest dostępna tylko dla zweryfikowanych użytkowników. To standard bezpieczeństwa przeciwdziałający fraudom.  Minimalna kwota depozytu wynosi 50 EUR lub USD. Dzienny limit oraz limit pojedynczej transakcji to 5000 EUR lub USD, a miesięczny limit - 20 000 EUR lub USD. Pobierana prowizja wynosi 5%, ale nie mniej niż 10 EUR lub USD.

Giełda BitBay przedstawiła dzisiaj nowa usługę - ekspresowe wpłaty online z kont bankowych w najpopularniejszych bankach w Polsce. Przelew widoczny jest na koncie użytkownika już po maksymalnie 15 minutach. Jednorazowo można dokonać wpłaty do 50 000 zł. Usługa jest dostępna dla klientów większości najpopularniejszych banków w Polsce, w tym: Alior Bank, Bank BPH, Credit Agricole, ING Bank, Millenium Bank, Pekao SA, PKO BP. Z ekspresowych przelewów online można korzystać od poniedziałku do piątku oraz w weekendy, w godzinach zależnych od możliwości technicznych banków.

Giełda Bitbay rusza z nowymi parami walutowymi LSK/PLN, LSK/BTC, LSK/EUR oraz LSK/USD. Wpłaty LSK zatwierdzane są co 10 minut (po jednym potwierdzeniu z sieci). Przypominamy, że Lisk jest popularną już alternatywą dla Ethereum. Dodatkowo giełda przyspieszyła księgowanie wpłat BTC z 3 na 1 potwierdzenie sieci. Teraz wymagane są nie 3 a 1 potwierdzenie z sieci Bitcoin.

Giełda dgtmarket.com, aby zapewnić płynność swojego rynku BTC/PLN nawiąże współpracę z animatorami rynku, tj. osobami fizycznymi oraz firmami. W zamian dgtmarket oferuje wieczyste transakcje bez prowizji , dostęp do API dla bota zarządzającego ofertami oraz możliwość wygranej w konkursie. Więcej informacji na blogu dgtmarket.

Autorzy LastPass, znanego programu do zarządzania hasłami, zapowiedzieli na Twitterze akceptację Bitcoina w opłatach za wersję premium produktu. Nie znamy jednak dokładnego terminu. W swojej podstawowej wersji LastPass jest programem bezpłatnym. Płatna wersja Premium pozwala na synchronizację zestawu haseł między wieloma urządzeniami, zarządzanie hasłami współdzielonymi przez kilka osób, możliwość autoryzacji wieloskładnikowej oraz obsługę logowania w samodzielnych aplikacjach poza przeglądarką WWW. Do tego rozszerzone wsparcie techniczne. Z programu korzysta już ponad milion ludzi na świecie.

Giełda BitBay.net  wprowadziła na swoją platformę handel żetonami Ethereum. Jest to pierwsza polska giełda, na której możliwy jest zakup oraz sprzedaż waluty ETH w następujących parach walutowych: ETH/PLN, ETH/BTC, ETH/EUR oraz ETH/USD.

11 i 12 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się EXPO FXCUFFS 2016 czyli największy w Europie Środkowo-Wschodniej kongres inwestycyjny. Wydarzenie skierowane jest do ekspertów, przedstawicieli najważniejszych instytucji w branży, jak i klientów instytucjonalnych oraz detalicznych. Wśród 2000 wystawców znajdziemy między innymi giełdę BitBay.net (na II piętrze) promującą Bitcoina. Partnerami wydarzenia są między innymi Miasto Kraków, XTB, Comparic, Forex Club, InfoInwestor.pl, a także Harvard Business Review Polska, Onet, Parkiet i eGspodarka.

Największy polski kantor Bitcoin udostępnił swoim zarejestrowanym klientom możliwość błyskawicznego zakupu bitcoinów poprzez Sofort Banking. Sofort choć jest kontrowersyjny, gdyż wymaga podania loginu i hasła do naszego konta bankowego, daje możliwość błyskawicznych płatności omijając restrykcje banków jakie te nakładają na tradycyjnych operatorów płatności. Dostępne są praktycznie wszystkie banki w polsce (20+) oraz ponad 200 banków w 10 krajach Europy. Limit - 2000zł/500euro dziennie.

Firma 21 inc czyli producent komputerów dla fanów Bitcoina, ogłosiła rozpoczęcie wysyłki swoich produktów do 32 krajów europejskich, w tym Polski. Dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu, komputera możemy używać do niemal wszystkiego co jest związane z Bitcoinem. Mamy możliwość miningu (wydobywania nowych BTC), uruchomienia własnego serwisu oferującego usługi czy towary za BTC, czy wreszcie uruchomić własny pełny węzeł Bitcoin Core. Więcej w poprzednim artykule.

Cyberlaw.pl po raz drugi organizuje ankietę sprawdzającą popularność Bitcoina w Polsce. Ankieta zawiera jedynie 5 pytań, a ich wypełnienie zajmuje około minuty. Ankieta trwać będzie do 12 marca do godziny 12:00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.