Giełda Bitbay rusza z nowymi parami walutowymi LSK/PLN, LSK/BTC, LSK/EUR oraz LSK/USD. Wpłaty LSK zatwierdzane są co 10 minut (po jednym potwierdzeniu z sieci). Przypominamy, że Lisk jest popularną już alternatywą dla Ethereum. Dodatkowo giełda przyspieszyła księgowanie wpłat BTC z 3 na 1 potwierdzenie sieci. Teraz wymagane są nie 3 a 1 potwierdzenie z sieci Bitcoin.

Giełda dgtmarket.com, aby zapewnić płynność swojego rynku BTC/PLN nawiąże współpracę z animatorami rynku, tj. osobami fizycznymi oraz firmami. W zamian dgtmarket oferuje wieczyste transakcje bez prowizji , dostęp do API dla bota zarządzającego ofertami oraz możliwość wygranej w konkursie. Więcej informacji na blogu dgtmarket.

Autorzy LastPass, znanego programu do zarządzania hasłami, zapowiedzieli na Twitterze akceptację Bitcoina w opłatach za wersję premium produktu. Nie znamy jednak dokładnego terminu. W swojej podstawowej wersji LastPass jest programem bezpłatnym. Płatna wersja Premium pozwala na synchronizację zestawu haseł między wieloma urządzeniami, zarządzanie hasłami współdzielonymi przez kilka osób, możliwość autoryzacji wieloskładnikowej oraz obsługę logowania w samodzielnych aplikacjach poza przeglądarką WWW. Do tego rozszerzone wsparcie techniczne. Z programu korzysta już ponad milion ludzi na świecie.

11 i 12 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się EXPO FXCUFFS 2016 czyli największy w Europie Środkowo-Wschodniej kongres inwestycyjny. Wydarzenie skierowane jest do ekspertów, przedstawicieli najważniejszych instytucji w branży, jak i klientów instytucjonalnych oraz detalicznych. Wśród 2000 wystawców znajdziemy między innymi giełdę BitBay.net (na II piętrze) promującą Bitcoina. Partnerami wydarzenia są między innymi Miasto Kraków, XTB, Comparic, Forex Club, InfoInwestor.pl, a także Harvard Business Review Polska, Onet, Parkiet i eGspodarka.

Największy polski kantor Bitcoin udostępnił swoim zarejestrowanym klientom możliwość błyskawicznego zakupu bitcoinów poprzez Sofort Banking. Sofort choć jest kontrowersyjny, gdyż wymaga podania loginu i hasła do naszego konta bankowego, daje możliwość błyskawicznych płatności omijając restrykcje banków jakie te nakładają na tradycyjnych operatorów płatności. Dostępne są praktycznie wszystkie banki w polsce (20+) oraz ponad 200 banków w 10 krajach Europy. Limit - 2000zł/500euro dziennie.

Firma 21 inc czyli producent komputerów dla fanów Bitcoina, ogłosiła rozpoczęcie wysyłki swoich produktów do 32 krajów europejskich, w tym Polski. Dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu, komputera możemy używać do niemal wszystkiego co jest związane z Bitcoinem. Mamy możliwość miningu (wydobywania nowych BTC), uruchomienia własnego serwisu oferującego usługi czy towary za BTC, czy wreszcie uruchomić własny pełny węzeł Bitcoin Core. Więcej w poprzednim artykule.

Cyberlaw.pl po raz drugi organizuje ankietę sprawdzającą popularność Bitcoina w Polsce. Ankieta zawiera jedynie 5 pytań, a ich wypełnienie zajmuje około minuty. Ankieta trwać będzie do 12 marca do godziny 12:00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.

Giełda dgtmarket.com ogłosiła konkurs dla swoich użytkowników. Regulamin zabawy jest o tyle ciekawy, że daje możliwość otrzymania do 150zł za... zwyczajne korzystanie z giełdy. Co miesiąc sześciu użytkowników z najwyższym obrotem na parze BTC/PLN otrzymuje finansowy bonus. Pula nagród zaczyna się od 150 PLN za 1 miejsce do 30zł za 6 miejsce.  Nagroda przekazywana jest poprzez doładowanie portfela Bitcoin równowartością wygranych złotówek. Konkurs ma charakter cykliczny i stanowi interesującą opcję dla „łowców promocji”. Aktualizowane na bieżąco wyniki można śledzić pod adresem: https://dgtmarket.com/news,   Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: https://dgtmarket.com/regulations_contest

Giełda dgtmarket.com ogłosiła konkurs dla swoich użytkowników. Regulamin zabawy jest o tyle ciekawy, że daje możliwość otrzymania do 150zł za... zwyczajne korzystanie z giełdy. Co miesiąc sześciu użytkowników z najwyższym obrotem na parze BTC/PLN otrzymuje finansowy bonus. Pula nagród wygląda następująco:
- 1 miejsce: 150 PLN
- 2 miejsce: 120 PLN
- 3 miejsce: 100 PLN
- 4 miejsce: 50 PLN
- 5 miejsce: 50 PLN
- 6 miejsce: 30 PLN

Nagroda przekazywana jest poprzez doładowanie portfela Bitcoin równowartością wygranych złotówek. Konkurs ma charakter cykliczny i stanowi interesującą opcję dla „łowców promocji”.

Aktualizowane na bieżąco wyniki można śledzić pod adresem:
https://dgtmarket.com/news

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
https://dgtmarket.com/regulations_contest

3 marca 2009 wykopany został przez Satoshiego Nakamoto pierwszy blok w sieci Bitcoin - czyli tak zwany Genesis Block. Dzień ten można uznać za narodziny blockchaina oraz początek działania sieci Bitcoin.

Amerykańska poczta (United States Postal Service), dostrzegając konkurencję ze strony komunikacji elektronicznej, promuje nowoczesne usługi pocztowe dla reklamodawców. Atutem poczty jest dostarczenie fizycznego przedmiotu, ale może on atrakcyjnie współdziałać z nowoczesnymi technologiami. Za jedną z takich technologii uznano Bitcoina. Jako jedną z propozycji „aktywnej przesyłki reklamowej” opisano list zawierający taga NFC przesyłającego do telefonu czy tabletu... adres bitcoinowy. Pełny tekst dostepny TU