DragonMint

 

Wiodący producent koparek czyli BitMain może czuć się zagrożony. Już za cztery miesiące, na rynku pojawi się nowa i bardziej wydajna od Antmintera S9, koparka DragonMint.

 

Wydajność nowych czipów DM8575, które znajdziemy w nowej koparce wynosi około  0.075J/GHs (85GH) w porównaniu do 0.098 J/GHs w najwydajniejszym obecnie Antminerze S9.

 

Koparka DragonMint 16T, może pochwalić się 16TH mocy przy poborze prądu 1205W ±6% i rzeczywistym 1432W ze ściany. Koparki Antminer S9 z najnowszych dostaw to 14TH przy 1372W ze ściany. Jak widać kolosalnej różnicy nie będzie, jednak przy miningu liczy się każdy wat.

 

DragonMint2

 

Jak podaje producent, prace nad nowa koparką w których uczestniczyło ponad 100 osób, trwają już ponad rok. Po wybudowaniu kilku wersji prototypowych, firma jest właśnie na etapie rozpoczęcia produkcji masowej. Koparki mają być już wysyłane do klientów w marcu 2018 roku.

 

Po prezentacji nowej koparki, pojawiły się  podejrzenia (patrząc na historię zasadne zresztą), że jest to oszustwo, jednak znane osobistości (np. Adam Back) ze środowiska, potwierdziły jej  autentyczność.

 

 

Zainteresowani mogą już zamówić preordery w minimalnej ilości 5 sztuk w cenie 1350$ sztuka (Antminer 1415$). Patrząc jednak na historię, trzeba zdać sobie sprawę, że zamawianie preorderów to nie najlepszy pomysł. Dostawa może się znacznie opóźnić, lub firma może zbankrutować  jeszcze w trakcie produkcji, co już się zdarzało.

 

Kolejnym niebezpieczeństwem są nasi celnicy, którzy ostatnio na jednym z Gdańskich lotnisk zarekwirowali 70 koparek Antminer. Powodem konfiskaty był brak zgodności sprzętu z  wymogami europejskimi, czyli brak certyfikatu CE. Wojewódzki Urząd Komunikacji Elektronicznej po otrzymaniu wiadomości o konfiskacie, wydał opinie, że wprowadzenie takiego urządzenia do obrotu lub użytku nie będzie możliwe. 

 

Przed ewentualnym zamówieniem DragonMintera, warto mieć to na uwadze oraz dowiedzieć się, czy nowe koparki będą posiadały certyfikat zgodności z unijnym prawem.