DragonMintWiodący producent koparek czyli BitMain może czuć się zagrożony. Już za cztery miesiące, na rynku pojawi się nowa i bardziej wydajna od Antmintera S9, koparka DragonMint.

AtomicSWAPMiędzywalutowy atomic swap jest formą transakcji w której strony wymieniają się kryptowalutami bez pośrednictwa instytucji typu giełda czy kantor.

SegWit2x

Niestety zapowiadany na 16 listopada fork Segwit2x został odwołany.

BitcoinGold2W ciągu najbliższej doby (lub nieznacznie dłużej) wraz z blokiem 491407, będziemy świadkami kolejnego mniejszościowego hard forka na Bitcoinie o nazwie Bitcoin Gold.

SegWit1Dziś z blokiem 481823 aktywowany został SegWit. Usprawnienie mające na celu między innymi zwiększenie maksymalnej przepustowości Bitcoina.

SWSegWit dla Bitcoina wszedł w fazę „lock-in”. Oznacza to, że  wprowadzenie tego usprawnienia nie jest już kwestią decyzji a czasu. Stanie się to za około  2 tygodne.

forkUpłynęły nieco ponad 2 doby od momentu oddzielenia się od Bitcoina forka Bitcoin Cash (BCH). Wbrew obawom jednych, a nadziejom innych, hardfork dokonał się bez większych niespodzianek. Blok 478571 wykopany przez kopalnię ViaBTC uzyskał rozmiar ponad 4 MB, co spowodowało rozdzielenie się łańcuchów obu monet.