five2big

 

W Warszawie otwarty został pierwszy w Polsce bitomat dwustronny umożliwiający zarówno zakup jak i sprzedaż bitcoinów.

 

Projekt Bitcoinomat odpowiedzialny za nową maszynę, stawia sobie na celu stworzenie największej sieci bitomatów Bitcoin w Polsce. W niecałe 3 miesiące od uruchomienia swojej jednostronnej maszyny w warszawskim Bobby Burger, tym razem Bitcoinomat otworzył pierwszą dwustronną maszynę tego typu w Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie.

To co wyróżnia ten bitomat względem innych to fakt, iż jest pierwszym w kraju, który umożliwia zarówno kupno jak i sprzedaż cyfrowej waluty Bitcoin za gotówkę. Jest to również czwarta maszyna w Polsce gdzie można dokonać zakupu BTC.

Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości, w tej chwili na całym świecie coraz więcej firm przyjmuje płatności w tej formie, można np wymienić jednym tchem gigantów takich jak Microsoft, Paypal, Ebay czy NewEgg. Polska również podąża za takim trendem, a misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrowa na giełdach, dawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe - trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim" - mówi Andrzej Głowicki, właściciel Bitcoinomat.pl

Bitomat wprowadzony przy współpracy z firmą Midgar znajduję się przy Grzybowskiej 5 w Warszawie w Five Restaurant.

Jest to najnowocześniejsza tego typu maszyna w Polsce.  Prowizja za zakup i sprzedaż bitcoinów ustalona została na 5%. Bitomat przyjmuje wyłącznie PLN.