bitcoinomat 1
Nowy bankomat Bitcoin został oficjalnie otwarty 8 grudnia 2014 roku przy ulicy Emilii Platter 47 w kultowej burgerowni Bobby Burger. Za uruchomienie maszyny odpowiedzialna jest firma Bitcoinomat.pl składająca się ze znanych postaci związanych ze środowiskiem kryptowalut.


Bankomat Bitcoin produkowany przez Lamassu umożliwia zakup tej popularnej internetowej waluty w zaledwie 20 sekund. Należy tylko wybrać język (dostępne są polski, angielski i niemiecki), zeskanować adres swojego portfela z telefonu, tabletu lub laptopa, włożyć do maszyny pożądaną ilość gotówki aby dosłownie w sekundę zasilić nasz portfel BTC. Dzięki tej maszynie każdy może kupić Bitcoiny bezpośrednio za gotówkę i nie martwić się o: rejestracje jak na giełdach Internetowych, problemy z przelewami bankowymi czy poszukiwanie sprzedawców Bitcoin na forach internetowych.

Bobby Burger jest położony dokładnie obok Złotych Tarasów, jest świetnym i bardzo popularnym miejscem dlatego natychmiast postanowiłem się skontaktować z właścicielem i zaproponować mu ustawienie bankomatu Bitcoin, które ja osobiście nazywam Bitcoinomatami. Szefostwo uznało to za ciekawy pomysł i totalnie wsparło inicjatywę. Oprócz postawienia bankomatu mamy plany, by w najbliższych dniach w sieci Bobby Burger uruchomić płatności Bitcoin – dzięki czemu każdy fan kryptowalut będzie mógł bezpośrednio za nie zjeść lub wypić w jednym z wybranych lokali" – mówi Andrzej Głowicki, jeden z właścicieli projektu Bitcoinomat.pl 

Bankomat jest dostępny w godzinach otwarcia lokalu tj. 12:00-23.00. Umożliwia wyłącznie zakup BTC za PLN, działają w nim stare oraz nowe banknoty. Maksymalna kwota jednorazowej transakcji to 1000PLN.


Pokaz działania maszyny dla mediów oraz event społecznościowy "Zjedz burgera za Bitcoina" zostały przewidziany na środę 17 grudnia 2014 o godzinie 17.00. Organizatorami spotkania są Bobby Burger, Bitcoinomat.pl, LivingStyle.pl i InPay S.A.

 

bitcoinomatpl