medicover-1

 

Według informacji podanych przez Szpital Medicover w Warszawie, od dziś płatności Bitcoin tej placówce będą możliwe dzięki współpracy z firmą InPay S.A. Medicover jest pierwszym szpitalem w Europie akceptującym płatności Bitcoin za hospitalizacje, konsultacje oraz screeningi zdrowia.

 

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą InPay ponieważ umożliwia ona procesowanie tych transakcji w bardzo prosty i przejrzysty sposób, zbliżony do płatności kartą kredytową. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań, które zapewnia InPay brak ryzyka związanego ze zmianą kursu Bitcoin w momencie płatności zaliczki przez pacjenta i realizacji usługi. Dzięki temu Bitcoin jest bezpieczny zarówno dla pacjentów jak i dla Szpitala” mówi Tucson Dunn, Dyrektor Rozwoju Szpitali Grupy Medicover.

 

Stworzyliśmy pełen cennik usług szpitalnych wyrażony w polskich złotych, który opiera się na systemie wyceny usług rekomendowanym przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia. W momencie dokonywania płatności bitcoinami, kurs wyznaczany jest na moment transakcji według kursu określanego na daną chwilę przez InPay. Zamierzamy rozpocząć od promocji Screeningu Stanu Zdrowia dla Mężczyzn, którego wartość na dziś to około 5,40 BTC (6900 zł lub 2000 $)” mówi Marcelina Szyszka, Koordynator Projektu w Szpitalu Medicover.


       CENNIK BITCOIN

 

medicover-logo

 

     

Bitcoin

 

PAKIETY

 

Cena

Na dzień

 
 

19.11.2014

 

Układ krążenia

       

Angioplastyka z 1 stentem (DES)

10000

   
 ~ 7.7 BTC  

Koronarografia

3000

   
 ~ 2.3 BTC  

Ortopedia*

       

Alloplastyka jednoprzedziałowa stawu kolanowego

13000

~ 10.1 BTC

 

Alloplastyka stawu barkowego

5500

   
 ~ 4.2 BTC  

Protezoplastyka stawu biodrowego

13900

   
 ~ 10.8 BTC  

Chirurgia ogólna

       

Cholecystektomia laparoskopowa

7000

 

 
~ 5.4 BTC   

Operacja żylaków kończyny dolnej z zastosowaniem lasera

6500

   
   ~ 5 BTC  

Operacja żylaków kończyny dolnej metodą RF

6500

   
   ~ 5 BTC  

Operacja przeukliny pachwinowej

6500

   
   ~ 5 BTC  

Chirurgia plastyczna

       

Powiększenie piersi

7000

   
 ~ 5.4 BTC  

Zmniejszenie piersi

10000

   
 ~ 7.7 BTC  

Korekta nosa

5500

   
 ~ 4.2 BTC  

Lifting twarzy

11000

   
 ~ 8.5 BTC  

Leczenie otyłości

       

Sleeve resekcja

26900

   
 ~ 20.9 BTC  

By-pass

26900

   
 ~ 20.9 BTC  

Ballon Orbera

9500

 

 
 ~ 7.3 BTC  
         
         

 

Screening Stanu Zdrowia jest wykonywany przez jedynego w Polsce lekarza medycyny męskiej dr n. med. Ewę Kempisty – Jeznach, która posiada międzynarodowy certyfikat lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin cmi) Certificate Medicin International.

 

medicover-2

"Posiadacze waluty Bitcoin to przeważnie ta sama grupa osób, do których kierowany jest Screeningu Stanu Zdrowia – czterdziestolatkowie, żyjący bardzo aktywnie i podążający za najnowszymi trendami.

 

Screening to dogłębny i precyzyjny program badań diagnostycznych, pozwalający na szczegółowy przegląd i ocenę stanu zdrowia zaledwie w 1 dzień.

Zapewnia najbardziej zaawansowane metody badania służące m.in. ocenie serca, naczyń wieńcowych, zagrożenia udarem mózgu, zawałem, miażdżycą, nowotworem prostaty czy jąder.

 

 

 

 

Doktor Medycyny Męskiej,

Dr n. med. Ewa Kempisty- Jeznach,

Kierownik Kliniki Zdrowia Wellness w Szpitalu Medicover

www.medicover.pl/szpital