cyfroobligacje

 

Blockchain i waluty cyfrowe to temat niezwykle gorący w ostatnim czasie, ogromne wzrosty zachęcają wielu inwestorów do zgłębiania tematu bitcoina czy ethereum. Jednak świadome lokowanie kapitału wymaga odpowiedniego poziomu wiedzy, poświęcenia sporej ilości czasu oraz doświadczenia przy korzystaniu z nowych możliwości jakie stworzyły wokół siebie waluty cyfrowe i technologia blockchain.

 

Celem Cyfroobligacji jest przede wszystkim badanie i przetestowanie nowych technologii, w szczególności technologii blockchain na rynkach kapitałowych. Emitowane są na zasadach obligacji korporacyjnych, które zgodne są z ustawą o obligacjach z dnia 15 stycznia 2015 roku.

 

Między innymi, Cyfroobligacje mogą posłużyć, bazując na doświadczeniu zespołu je tworzącego, do zbadania możliwości związanych z projektami, reprezentowanymi przez tokeny, stworzone w oparciu o Initial Coin Offering (ICO). Są to przeważnie startupy związane z branżą FinTech, których projekty mogą w przyszłości stać się bardzo dochodowymi przedsięwzięciami, jednak kupowanie tokenów ICO wiąże się z dużym ryzykiem, przez co niezbędne jest poszukiwanie sposobów jego minimalizacji.

 

Projekt Cyfroobligacji może zainteresować osoby:

 

  • które mają nadwyżkę finansową i chciałaby zdywersyfikować swoje środki poprzez waluty cyfrowe, ale nie mają czasu lub chęci zagłębiać się w techniczne aspekty inwestycji,
  • które chciałaby zainwestować w waluty cyfrowe, ale boją się ryzyka związanego z kradzieżą środków, utratą płynności giełdy lub likwidacją giełdy,
  • które chciałaby zainwestować w waluty cyfrowe, ale nie mają wystarczająco dużych umiejętności technicznych do ich zakupu i przetrzymywania,
  • które od dawna inwestują w waluty cyfrowe, mają dostateczną wiedzę oraz wierzą w długoterminowy zwrot z inwestycji, ale chcą zamrozić swoje środki żeby uniknąć ich pochopnej i niekorzystnej sprzedaży po chwilowym szybkim wzroście lub spadku.

 

Zespół odpowiadający za Cyfroobligacje został stworzony wokół profesora Krzysztofa Piecha, jednego z prekursorów i najwybitniejszych specjalistów od technologii blockchain w Polsce. Dodatkowo w skład zespołu weszły osoby odpowiedzialne za stronę prawną emisji, informatykę, strategię, stronę inwestycyjną, a także, co niezwykle istotne, za ryzyko. Wszystkie osoby tworzące Cyfroobligacje posiadają bogate doświadczenie, między innymi w tradycyjnych instytucjach finansowych, jak i w świecie startupów.

 

Partnerami projektu są Crypto Mind S.A., Ferber Venture Capital Sp. z o.o. oraz Andersen Tax Sp. z o.o. Za obsługę prawną odpowiada KM LEGAL ADVISING Ł. Kulicki, N. Młynarczyk Spółka Cywilna oraz oraz wyspecjalizowana Kancelaria notarialna.

 

Wszelkie pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej www.cyfroobligacje.pl, tam również znajdują się dane kontaktowe.

 

 

Niniejszy tekst nie stanowi rekomendacji a jest jedynie notką informacyjną autorstwa zespołu Cyfroobligacji.