coindeal

 

Idąc za popularnością, jaką cieszą się ostatnio kryptowaluty, Verified Solutions - firma zajmująca się tą technologią - postanowiła stworzyć jedną z pierwszych na świecie giełd edukacyjnych, w których do wygrania będą prawdziwe Bitcoiny.

 

Jak mówi Adam Bicz, założyciel spółki:

 

Stworzona przez nas giełda edukacyjna ma pozwolić osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut sprawdzić się w roli inwestora. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny, nagrodą główną jest zaś nic innego, jak oczywiście bitcoiny."

 

Zachęcamy do udziału także zawodowych inwestorów! Brak ryzyka finansowego, z jakim wiąże się symulacja naszej giełdy, pozwoli im dokonywać nawet najbardziej odważnych inwestycji" - dodaje Maćkowiak, drugi z założycieli firmy.

 

Edu.coindeal.com został stworzony na wzór prawdziwej giełdy. Jej uczestnicy będą obracać wirtualnymi, jednak zachowującymi się jak prawdziwe kryptowaluty, pieniędzmi, takimi jak Bitcoin i Litecoin czy bardzo popularny ostatnio Ethereum.

 

Ich wartość będzie zgodna z aktualnymi kursami walut na prawdziwym rynku. Na początku gry każdy z graczy otrzyma 10 tysięcy wirtualnych dolarów. W trwającej miesiąc rozgrywce uczestnicy będą mieli za zadanie osiągnąć jak największe zyski. Dla najlepszych graczy rankingu dziennego i tygodniowego przewidziane są - wypłacane w bitcoinach" - nagrody pieniężne, dodaje Bicz.

 

Gra rozpoczyna się 16 października, w tym dniu zamyka się także rejestracja osób, które chcą uczestniczyć w giełdzie. Ogłoszenie zwycięzcy rozgrywek i zakończenie rywalizacji nastąpią 13 listopada.

 

Nagrody dla najlepszych traderów:

 

I miejsce -> 1 BTC

II miejsce -> 0,5 BTC

III miejsce -> 0,25 BTC

 

Mamy nadzieję, że liczba uczestników z całego świata będzie liczona w tysiącach. Jeśli pierwsza edycja okaże się sukcesem, będziemy chcieli organizować takie rozgrywki raz na pół roku. Dlatego już dziś zachęcamy Was do wspólnej zabawy i wygrywania być może swoich pierwszych Bitcoinów" - mówi Bicz