keep2

 

Bitcoinomat.pl staje się pierwszym oficjalnym polskim partnerem firmy KeepKey – producenta jednego z najlepiej zabezpieczonych sprzętowych portfeli Bitcoin i innych kryptowalut.

 

Keepkey to kolejny „klon” opensourcowego portfela Trezor korzystający z jego oprogramowania, jednak wyróżnia się kilkoma cechami, które stawiają go na lepszej niż oryginał pozycji:

 

  • obsługa wielu kryptowalut (obecnie BTC, LTC, NMC, DOGE, DASH itd)
  • duży wyświetlacz OLED (256×64 3.12″)
  • metalowa obudowa

 

Podobnie jak inne portfele sprzętowe, każda transakcja jest podpisywana wewnątrz urządzenia (klucze prywatne nie są nigdy ujawniane) a dzięki dużemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość podejrzenia i zweryfikowania podpisywanej transakcji. 

 

Każda transakcja musi być potwierdzona ustawionym przez użytkownika kodem PIN oraz poprzez naciśniecie i przetrzymanie przycisku na portfelu. Dzięki temu portfel może być bezpiecznie używany nawet na zawirusowanych komputerach.

 

W przypadku zagubieniu/kradzieży portfela wielokrotne wprowadzenie błędnego PIN powoduje wymazanie wszystkich informacji z portfela uniemożliwiając kradzież środków na nim zawartych.

 

Do generowania adresów Keepkey używa standardów BIP32, BIP39 i BIP44, dzięki czemu backup wszystkich kluczy polega na zapisaniu tylko 12 słów użytych jako źródło entropii dla generatora adresów. W praktyce oznacza to, że wystarczy zrobić kopię tych 12 słów i nie musimy martwić się ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym portfela, gdyż możemy w bardzo prosty sposób odtworzyć nasze adresy w innym portfelu.

 

Urządzenie podłączane jest do komputera za pomocą kabla USB.

 

Bitcoinowe portfele sprzętowe typu Keepkey zapewniają najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych środków na poziomie niedostępnym nigdzie indziej w świecie finansów i nieporównywalnie większe niż w tradycyjnej bankowości gdzie nasze środki zależne są od osób trzecich.

 

Dzięki oficjalnemu partnerstwu Keepkey i Bitcoinomat.pl, od teraz bezpieczne portfele są już dostępne do kupienia od ręki w Polsce w cenie 530 PLN na stronie http://bitcoinomat.pl w zakładce KeepKey, oraz w niedawno otwartym anglojęzycznym sklepie z gadżetami dla fanów kryptowalut pod adresem http://bitcoinshopper.net.