Stowarzyszenie

 

Zjednoczona pod szyldem Blockchain Association grupa zrzeszać będzie m.in. giełdy, startupy, fundusze i innego rodzaju firmy skupione wokół kryptowalut i łańcucha bloków.

 

Według wtorkowego raportu The Washington Post, nowa organizacja ma skupiać się zarówno na kwestiach edukacyjny jak i prawnych, stawiając sobie za cel „normalizację relacji pomiędzy krypto-startupami a ustawodawcami”.

 

Już teraz w skład stowarzyszenia Blockchain Association wchodzą tak rozpoznawalne marki z sektora kryptowalutowego jak.: Coinbase, Circle, Digital Currency Group, Polychain Capital czy Protocol Labs.

 

Grupa zatrudniła również jednego z byłych senackich doradców w osobie Kristin Smith, współpracującej wcześniej w charakterze blockchainowego lobbysty z firmą Overstock.com – amerykańskim gigantem sprzedaży detalicznej i jedną z pierwszych multimiliardowych korporacji, które zdecydowały się na akceptację płatności bitcoinowych.

 

W skład doradców Blockchain Association weszli również: Marvin Ammori (główny radca prawny Protocol Labs) oraz Josh Mendelsohn (założyciel firmy Hangar). Obaj zasiadają również w radzie Engine - organizacji non-profit stawiającej sobie za cel wspieranie polityki publicznej na rzecz rozwoju startupów technologicznych.

 

Blockchain Association ma skupić się w pierwszej kolejności przede wszystkim na kwestiach dotyczących prawa podatkowego oraz zasad polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz identyfikacji klientów (KYC).

 

Blockchain Association jest próbą zjednoczenia dominujących w sektorze [kryptowalut i łańcucha bloków] firm, aby ustawodawcy wiedzieli, iż słuchają głosu firm, które są za regulacjami, kiedy są one stosowne. Nie jesteśmy firmami pragnącymi ograć system, ale pragnącymi stworzyć prawny i regulacyjny system, który wytrzyma próbę czasu” – mówi dla The Washington Post dyrektor ds. prawnych i zarządzania ryzykiem firmy Coinbase.