BitbaySuszek 

 

Podczas Polskiego Kongresu Bitcoin, Sylwester Suszek  oficjalnie zakomunikował, że giełda Bitbay przenosi się na Maltę. Nasz rodzimy biznes kryptowalutowy, który jest jednym z największych w Europie został zaproszony na słoneczną wyspę przez tamtejszego premiera.

 

„Dzisiaj mogę już oficjalnie powiedzieć … że jednak decyzja o planie B, o której państwo czytaliście, została podjęta w stu procentach, więc również BitBay wychodzi już z Polski. Jest to przykre. Przechodzi na Maltę.” – potwierdza Suszek

 

Prezes BitBay zapowiedział jednocześnie, iż już w niedługim czasie zostaną wydane i uruchomione pierwsze licencje dla giełdy, które zapoczątkują jej funkcjonowanie na pro-kryptowalutowej Malcie.

 

Co zaś zrobiła Polska dla prężnie i dynamicznie rozwijającej się firmy która zauważona została nawet przez komisję Europejską i zaproszona do obrad przy okrągłym stole? Nagrodziła BitBay… wpisem na czarną listę KNF.

 

Dziś jednak giełda podjęła jeszcze jedna próbę w nadziei na  normalizację i racjonalizację podejścia aparatu państwowego do kryptowalut w Polsce, pisząc list do premiera Mateusza Morawieckiego:

 

BitBay list page 001a

BitBay list page 002