Premier

 

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w trwającym właśnie 48. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. W międzyczasie zdążył również udzielić wywiadu dla telewizji Bloomberg.

 

Rozmawiano m.in. o dywersyfikacji dostaw gazu do Europy, gazociągu Nord Stream 2, priorytetach biznesowych omawianych podczas spotkań bilateralnych w Davos czy systemie sądownictwa w naszym kraju i przeprowadzanych w tym zakresie reformach.

 

Pod sam koniec wywiadu reporterka Bloomberga, Francine Lacqua, zdecydowała się, dosyć niespodziewanie zapytać Morawieckiego (czym chyba w znacznym stopniu zaskoczyła naszego premiera) co sądzi na temat bitcoina i innych kryptowalut jak również o wprowadzeniu ewentualnych regulacji w tym sektorze.

 

Morawiecki przyznał, iż odpowiednie ministerstwa w naszym kraju przyglądają się tym technologiom i nie wykluczył wprowadzenia do sektora szerszych regulacji prawnych. Najbardziej zaskakująca okazała się jednak odpowiedź premiera na pytanie dziennikarki odnośnie regulacji i wprowadzenia ewentualnego całkowitego zakazu korzystania z kryptowalut w naszym kraju.

 

„Wprowadzimy taki zakaz lub pewnego rodzaju specjalne klauzule lub regulacje, aby upewnić się że zbyt wiele nieświadomych [ryzyka?] ludzi nie jest w to zaangażowanych i że nie jest to kolejna piramida finansowa.” – odparł enigmatycznie premier.

 

Pełny materiał