chiny3

 

Kilka dni temu w chińskiej prasie pojawiła się niepotwierdzona plotka odnośnie możliwego zbanowania chińskich giełd przez władze. Jak się okazuje, plotka może okazać się przynajmniej częściowo prawdziwa.

 

Na początku miesiąca świat obiegła informacja, że Chiny zakazują ICO. Jak się okazuje, chińskie władze pod lupę prawdopodobnie wzięły również i kryptowaluty.

 

Co prawda, jak do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska chińskich władz odnośnie samego  Bitcoina czy giełd Bitcoinowych,  jednak wygląda na to, że machina właśnie ruszyła.

 

Giełda BTCC przed chwilą poinformowała, że z dniem 30 września handel zostanie wstrzymany.

 

btcc5

 

 Do swoich klientów rozesłane zostały maile o treści:

 

 

Dear Customer,
International users on BTCChina CNY Exchange and Blockchain+ can no longer deposit and withdraw CNY due to new regulations.
Users with a CNY balance can still buy and withdraw cryptocurrencies with their remaining balance. We welcome international users to use BTCC USD Exchange.
We apologize for the inconvenience. Please contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. if you have any questions.
The BTCChina Team

 

 

Jak wynika z treści maila, wstrzymane zostały depozyty i wypłaty w juanach. Użytkownicy jednak mogą jeszcze wypłacić kryptopwaluty. Handel na BTCC USD pozostaje nadal czynny.

 

Jak wynika z doniesień chińskiej prasy, Bitcoin czy same giełdy prawdopodobnie nie zostaną zbanowane, jednak rynek będzie mocno regulowany. Jak można się domyślać, giełdy będą musiały spełnić jeszcze więcej wymagań prawdopodobnie z licencjami włącznie. Warto również wspomnieć, że do tej pory chińskie giełdy i tak pozostawały pod ścisłym nadzorem rządowym. Możliwe więc, że nową bronią rządu będą wymagania tak wysokie, że praktycznie niemożliwe lub niezmiernie trudne do spełnienia.

 

Reakcja kursu jak zwykle (łatwe do przewidzenia i powtarzalne) w przypadku niepewności na chińskim rynku była ostra.

 

 

Fotografia na licencji Creative Commons:Flickr.com