MC

 

Dziś w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie społeczności bitcoinowej z Panią Minister Anną Streżyńską.

 

Spotkanie zorganizowane zostało przez Panią Minister. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele firm takich jak: Bitmarket.pl, InPay.pl Bitcurex.pl, Bitbay.net, Nevbit.com,bitstar.pl, sklepuzbitcoinami.pl, Cryptoins.com, BitBe.co oraz Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, Bitcoin.pl, dr Krzysztof Piech i Beata Marek z Cyberlaw.pl.

 

Jak się okazuje, Pani Minister już od jakiegoś czasu śledzi wydarzenia ze świata kryptowalut i blockchaina, co możemy zobaczyć na twitterze(1,2,3) i facebooku.

 

twitter

 

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia idei i zasad działania jakie stoją za technologią blockchain i walut cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem największej i najpopularniejszej na świecie czyli Bitcoina.

 

Opisane zostały możliwości rozproszonej, zdecentralizowanej bazy danych jaką jest blockchain dla potrzeb ewidencji dokumentów czy podpisu cyfrowego.

 

Na spotkaniu padało wiele pytań o zasadę działania oraz bezpieczeństwo kryptowalut i zagrożeń płynących z możliwości wykorzystywania ich przez szarą sferę. Poruszono problem współpracy firm i środowisk związanych z kryptowalutami w Polsce z urzędami, bankami i światem mediów.

 

Najważniejsze były jednak wnioski, jakie zostały wyciągnięte na zakończenie spotkania. Pani minister postanowiła kontynuować konsultacje z polskim środowiskiem bitcoinowym. Dalsza współpraca będzie miała na celu znalezienie takich rozwiązań prawnych, aby bezpieczeństwo użytkowników, interes skarbu państwa i możliwość rozwoju sektora walut cyfrowych harmonizowały się.

 

facebook

 

Na zakończenia warto też przedstawić bardzo ważne stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji:

 

"Naszą rolą jest przede wszystkim nie przeszkadzać w rozwoju nowych technologii. Każda prawna regulacja może zatrzymać rozwój nowych technologii, a to jest szkodliwe zarówno dla firm, jak i całej gospodarki" - powiedział Witold Kołodziejski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji dla wyborcza.biz