turcja bitcoinPodczas gdy Turcja zmaga się z kryzysem walutowym, wolumeny handlowe bitcoina, jak i innych kryptowalut na tureckich giełdach notują niespotykany dotąd wzrost.

abstract ai art 373543Prawnicy przeanalizowali problem nieodwracalności czynności, kauzualność czynności prawnych i ewentualny arbitraż w kontekście smart kontraktów.

głosowanieWirginia Zachodnia pracuje nad systemem, który umożliwi żołnierzom stacjonującym na zagranicznych misjach udział w listopadowych wyborach federalnych w tym stanie. Nad platformą do e-głosowania bazującą na blockchainie pracuje również ukraińska Centralna Komisja Wyborcza oraz jedno ze szwajcarskich miast.

Kapitol KongresPublikując swoje tegoroczne oświadczenie majątkowe, reprezentujący stan Wirginia, republikanin Bob Goodlatte stał się prawdopodobnie pierwszym członkiem amerykańskiego Kongresu, który zdeklarował posiadanie aktywów cyfrowych w postaci bitcoinów jak i innych kryptowalut.

CoverFB ITZ newPoznańska uczelnia Collegium Da Vinci otwiera kierunek studiów I stopnia o specjalizacji blockchain.

grecja flagaGrecki sąd przychylił się do, drugiego już, rosyjskiego wniosku o ekstradycję Aleksandra Vinnika - według oficjalnych zarzutów, osoby ściśle powiązanej z jedną największych niegdyś giełd wymiany kryptowalut, BTC-e. Co ciekawe, ten sam sąd pozytywnie rozpatrzył również wnioski o ekstradycję wystosowane ze strony Stanów Zjednoczonych oraz Francji.

38130169 1775743332533033 9049581137319428096 nWielu z Was utożsamia Maltę z bardzo atrakcyjnymi stawkami podatkowymi. Jest to związane z działaniami Komisji Europejskiej, która swego czasu bardzo otwarcie krytykowała Maltę za bycie ‘rajem podatkowym’ (co nie jest w tym przypadku pozytywnym określeniem) i niszczenie europejskiego rynku.