Autor jest zdumiony, że tak zamożni i szanowani ludzie korzystają z anonimowych technologii, by ukryć swoje dochody. Dodał również, iż pracownicy niemal wszystkich głównych banków międzynarodowych i licznych handlowych oraz firm inwestycyjnych wykazali zainteresowanie bitcoinem. Autor zaznaczył, że w ciągu ostatniej doby transakcje na giełdzie bitcoin warte były 4.3 mln dolarów, a niektórzy przedsiębiorcy spędzają nawet po cztery godziny dziennie na giełdzie Bitcoin, gromadząc jak największą ilość cyfrowych monet i określają to jako swoją drugą pracę.

 

Konsultant Jon Matonis, były szef Forex w Visa, stwierdził, że Bitcoin to naturalny wybór dla społeczeństw, które preferują płatności gotówkowe (anonimowe), wskazując na Włochy, gdzie rząd dąży do eliminacji gotówki oraz na Grecję. Ciekawa jest też wypowiedź pewnego brytyjskiego biznesmena, który regularnie używa bitcoin w handlu z firmami w Azji, Europie i w obu Amerykach z powodu lokalnych ograniczeń dotyczących wysyłania waluty dla zagranicznych firm. Stwierdza on, że dzięki bitcoin pieniądze na koncie ma w ciągu kilku godzin, a nie w trzy dni jak w przypadku bankowości tradycyjnej. Autor artykułu wspomina też o rosnącej liczbie podmiotów przyjmujących bitcoin oraz o idealnym zastosowaniu tej waluty w internetowym hazardzie oraz do przesyłania środków przez emigrantów.

 

Po ukazaniu się artykułu w Reuters, w Internecie zawrzało. Przedruk artykułu można było spotkać w największych serwisach informacyjnych takich jak np. CBN NEWS. Coraz częściej o bitcoin pisze też prestiżowy magazyn o tematyce biznesowej - Forbes. W ciągu ostatniego miesiąca możemy doliczyć się kilku takich artykułów, co świadczy o dużym zainteresowaniu bitcoinem przez ten serwis.

newyorktimes

Najnowszy artykuł o bitcoin pojawił się w słynnym New York Times. Porusza się w nim problem odchodzenia przez rządy od gotówki na rzecz płatności cyfrowych, które jest łatwiej kontrolować oraz blokować, jak np. w przypadku dotacji na rzecz Wikileaks. New York Times przedstawia właśnie bitcoina jako alternatywę dla anonimowych płatności.

 

Bitcoin przeżył już jeden boom medialny (maj-lipiec 2011), który spowodowany był nie samą ideą, lecz gwałtownym wzrostem wartości. Obecnie kurs od kilku miesięcy jest na dość podobnym poziomie, a zainteresowanie w mediach stale rośnie. Może to świadczyć o nowym etapie tej waluty, która na początku służyła głównie jako narzędzie do spekulacji, a teraz stała się walutą dojrzałą, znajdującą wiele zastosowań i mogącą zapełnić wiele luk w tradycyjnym systemie płatności. Wzrost popularności wymiernie można już sprawdzić w google trends:

google