draper-university

 

Założony przez inwestora i zwycięzcę głośnej aukcji majątku Silk Road, Tima Drapera, Uniwersytet Drapera (Draper University), organizuje bezpłatny kurs online dla wszystkich pragnących zgłębić tajniki fascynującej waluty i technologii Bitcoin.

 

Kurs realizowany jest we współpracy z ZapChain, siecią społecznościową skupiającą osoby zaangażowane w rozwój Bitcoin i innych kryptowalut. Kurs skierowany jest do szerokiego grona osób początkujących i niezaznajomionych jeszcze zupełnie z podstawami technologii Bitcoin.

 

Jak twierdzą jego twórcy, po ukończeniu internetowego szkolenia będziemy w stanie bez problemu posługiwać się rewolucyjną kryptowalutą. I nie chodzi tu tylko o pracę z podstawowymi aplikacjami do realizacji płatności za pomocą Bitcoina, ale także o bardziej zaawansowane narzędzia umożliwiające nam wprowadzenie płatności bitcoin do własnego biznesu.

 

Chcąc zapisać się na bezpłatne szkolenia wystarczy wypełnić symboliczny formularz na stronie uniwersytetu (możecie zrobić to pod tym adresem) podając swoje imię oraz adres email.

 

Wykłady prowadzone są przez osoby od wielu lat związane ze światem kryptowalut. Są wśród nich znani programiści i inżynierowie ze słynnej już Doliny Krzemowej, od lat 50-tych ubiegłego wieku stanowiącej centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii. Są także biznesmeni zarządzający na co dzień firmami operującymi w sektorze związanym z bitcoinem, wspieranych niekiedy dziesiątkami milionów dolarów kapitału inwestycyjnego.

 

Podzielony na 7 sekcji kurs to ponad 7 godzin różnego rodzaju materiałów audiowizualnych podzielonych na ponad 63 wykłady.

 

Tylko w pierwszej sekcji kursu zgłębimy takie zagadnienia jak:

 

  • Czym jest Bitcoin?
  • Czym jest publiczna księga transakcyjna?
  • Na czym polegają transakcje z wykorzystaniem publicznej księgi transakcyjnej?
  • Bitcoin jako protokół i jako waluta.
  • Dlaczego zaufanie jest tak istotne w przypadku instytucji finansowych?
  • W jaki sposób Bitcoin rozwiązuje kwestie zaufania?

 

Każda sekcja zakończona jest specjalny quizem, dzięki któremu na bieżąco będziemy w stanie sprawdzać swoje postępy.

 

Uniwersytet Drapera to położona w Dolinie Krzemowej uczelnia biznesowa stawiająca sobie za cel, jak mówi sam jej twórca, budowanie nowoczesnych przedsiębiorców od podstaw, rozwijając w nich takie cechy jak: kreatywność, innowacyjność, umiejętności zarządzania i pracy zespołowej.

 

Fotografia: draperuniversity.com

 

Portal bitcoin.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.