USAankieta1

 

Serwis Finder.com postanowił przeprowadzić ankietę w której sprawdza jak wielką popularnością bitcoin i inne kryptowaluty cieszą się w Stanach Zjednoczonych. Oto jej wyniki.

 

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 2001 Amerykanów. Okazuje się, że do posiadania jakiejkolwiek ilości bitcoinów lub innych kryptowalut przyznał się blisko 1 na 12 badanych (7,95%).

 

Na pierwszy rzut oka liczba ta może nie wydawać się jeszcze bardzo imponująca, jednakże przyjmując wartość populacji USA na poziomie 326 mln. dowiadujemy się, iż kryptowaluty może posiadać już ponad 2,5 mln. obywateli tego kraju.

 

Wśród posiadaczy kryptowalut, pod względem płci nadal dominującą grupą społeczną są mężczyźni. Z grupy badanych, środki w portfelach posiada 11,86% mężczyzn w porównaniu z 4,27% kobiet. Również średnia ilość zainwestowanych w kryptowaluty fiatów wypada z korzyścią dla płci męskiej – odpowiednio 3 923$ i 1 821$.

 

Co było dla nich główną motywacją do zakupu kryptowalut? Około jeden na dwóch badanych (54,09%) przyznaje się do zakupu określonej monety na podstawie własnych badań i pozyskanych indywidualnie informacji. Na decyzję 40,25% ankietowanych wpływ wywarły doniesienia medialne zaś 41,51% z nich zostało zainspirowanych do zakupu kryptowaluty przez któregoś ze swoich znajomych.

 

Z osób biorących udział w ankiecie, które nie nabyły jeszcze żadnej ilości kryptowalut, 7,76% planuje kupić je w najbliższej przyszłości. Jakimi zaś argumentami kierowali się ci którzy nie nabyli, ani też nie planują póki co nabyć żadnych kryptowalut?

 

Czterdzieści procent badanych uzasadnia to faktem braku zainteresowania kryptowalutami lub brakiem potrzeby ich zakupu. Około 35% ankietowanych twierdzi, że wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem zaś dla 27% z nich zagadnienia związane z kryptowulutami wydają się jeszcze zbyt skomplikowane. Niespełna 18% respondentów doszukuje się w krypto jakiegoś rodzaju oszustwa, 16,12% oczekuje na pęknięcie bańki, dalsze 11,4% uważa ich obsługę za zbyt trudną zaś 5,75% zniechęcają wysokie, w ich mniemaniu, opłaty prowizyjne.

 

W powyższych zestawieniach ankietowani mogli wybrać oczywiście więcej niż jedną opcję na podstawie której posiadają lub nie posiadają jeszcze kryptowalut.

 

Po które kryptowaluty najchętniej sięgają Amerykanie? Nietrudno domyślić się, iż niekwestionowanym liderem na tej liście będzie Bitcoin. Do posiadania tej kryptowaluty przyznaje się 5,15% ze wszystkich badanych osób. Średnio na jego zakup przeznaczyli oni 3 453 dolary.

 

Na dalszych miejscach tego zestawienia odnajdziemy kolejno: Ethereum (1,8%), Bitcoin Cash (0,90%), Ripple (0,85%), Cardano (0,45%) oraz Stellar Lumens (0,4%).