TylkoBTC2

 

Zakup nieruchomości za Bitcoiny to nic nowego. Istnieją już od dawna agencje nieruchomości przyjmujące BTC w ramach rozliczenia jako opcję. Wydarzeniem bezprecedensowym jest jednak narzucenie formy zapłaty w kryptowalucie za oferowaną nieruchomość.

 

Taka właśnie oferta sześciopiętrowej rezydencji w Londynie (dzielnica Notting Hill) trafiła do agencji nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Rezydencja została wyceniona na 17mln funtów, jest jednak jeden warunek. Płatność musi być w bitcoinach i jest to jedyna możliwa forma zapłaty.

 

TylkoBTC1

 

Rezydencja została wcześniej kupiona za 9.5mln funtów oraz wyremontowana i urządzona na sprzedaż. Jej obecnym właścicielem jest Lev Loginov - przedsiębiorca, którego firma zajmuje się handlem nieruchomościami.

 

"Chcemy być pierwszą firmą rozliczającą się w bitcoinach. Dzięki nim, można to zrobić szybciej, sprawniej i łatwiej niż korzystać z banków, które wprowadzają niepotrzebną i nadmierną regulację " – powiedział Lev

 

Jak się okazuje, sprawa może być dość problematyczna. Dla agencji nieruchomości ciężkim orzechem do zgryzienia jest wyliczenie należnej prowizji. Wyzwaniem zaś dla HMRC (Urząd Skarbowy i Podatkowy w Wielkiej Brytanii) jest naliczenie odpowiedniego podatku.