FEDbuy

 

Dziś Bitcoin zyskał nowego bohatera o którym robi się głośno w mediach na świecie.

 

Podczas dzisiejszych zeznań Janet Yellen - przewodniczącej Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej (FED) Stanów Zjednoczonych, niezidentyfikowany mężczyzna podniósł za jej plecami tabliczkę z napisem „Buy Bitcoin”. Sprawa prawdopodobnie zostałaby zatuszowana gdyby nie fakt, że transmisja była na żywo.

 

 

Wydarzenie jest niezwykle wymowne i symboliczne, gdyż FED uczestniczy w procederze kreacji pustego pieniądza opartego na długu, zmniejszając tym samym siłę nabywczą istniejących już pieniędzy obywateli (czytaj więcej), czyli z czymś z czym z założenia ma walczyć Bitcoin.

 

Bitcoinowa społeczność okrzyknęła śmiałka bohaterem. Temat podchwyciły też liczne media na świecie. Trzeba przyznać że, młodemu człowiekowi odwagi nie brakuje. Tuż po incydencie został wyproszony z sali, gdyż wszelkie znaki pokazywane podczas obrad naruszają regulamin komisji Kongresu Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele komisji twierdzą również, że nie wiedzą kim jest śmiałek. Pozostaje też pytanie jak tam się dostał.

 

fed2

 

W mediach społecznościowych szybko pojawiły się prośby internautów o adres bitcoinowy bohatera, aby wynagrodzić go napiwkiem. Prośby zostały wysłuchane (o ile to nie dobry fotomontaż).

 

SE84AlJ

 

Na koncie nowego bohatera jest już 2.3BTC wartych ponad 5000$ dolarów, jednak to pewnie nie koniec.