serial

 

Bitcoin był już bohaterem odcinka serialu kryminalnego, pojawił się też pomysł nakręcenia filmu o czarnym charakterze Bitcoina – Marku Karpelesie. Kilkukrotnie pojawiał się również w innch serialach (polskich też) jako mały epizod. Tym razem kryptowaluty mają być osią scenariusza całego dziesięcioodcinkowego serialu „StartUp”.

 

W film zamierza zainwestować internetowy dystrybutor filmowy Crackle, a utrzymany w hollywoodzkim stylu trailer znalazł się już w sieci.

 Co ciekawe w zwiastunie i materiałach prasowych ani razu nie pada nazwa „Bitcoin”, mowa jest jedynie o bliżej nieokreślonej kryptowalucie, używającej bliżej nieokreślonej technologii... Jednak gdy obejrzymy trailer od razu wiadomo czym zainspirował się scenarzysta.

 

Akcję napędza czwórka wyrazistych głównych bohaterów. Pani dyrektor tytułowego startupu GenCoin, wdrażającego kryptowalutę dla dobra ludzkości jest bohaterką niewątpliwie pozytywną.

 

Płeć brzydka obsadziła trzy pozostałe role główne. Mamy więc brutalnego szefa gangu, agenta FBI oraz kasiastego inwestora, którego nie wszystkie inwestycje są kryształowo przejrzyste. Jak widać, serial będzie pokazywał również ciemne strony kryptowalut co jest bardziej wypadkową spragnionych sensacji i dreszczyku emocji widzów, oraz nastawionych na zysk producentów.

 

Mimo wspomnianego wyżej unikania nazwy Bitcoina, trailer już zbiera cierpkie komentarze bitcoinowej społeczności, np. za zmienienie nazwy kryptowaluty.  Tak czy inaczej pierwszy odcinek filmu ma być dostępny na Crackle jesienią tego roku.

 

Zdjęcie na licencji CC0 Public Domain: PixaBay.com