akademiaZaawansowane analizy statystyczne rynku bitcoina, wykonane w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, nie wykazały żadnych istotnych różnic między jego podstawowymi parametrami statystycznymi a ich odpowiednikami wyznaczonymi dla respektowanych rynków finansowych.

ankieta

Na pytanie „Czy zainwestowałeś w kryptowalutę?” postawione w ankiecie przeprowadzonej przez blockchainową firmę Clovr na próbie ponad tysiąca Amerykanów, 34 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej.

bitekoinyZe wszystkich wydobytych dotychczas bitcoinów ponad 55% znajduje się obecnie w portfelach, których saldo przekracza 200 monet, wartych obecnie około 1,25 mln dolarów.

john mcafeeW opinii Johna McAfee, słynnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa i entuzjasty kryptowalut, w ciągu 5 lat scentralizowane giełdy wymiany kryptowalut, z którymi mamy do czynienia dzisiaj, zostaną zupełnie wyparte przez ich zdecentralizowane odpowiedniki.

raportPolskie Stowarzyszenie Bitcoin przygotowało ciekawy raport dotyczący rynku bitcoina w Polsce. Główny nacisk położono na aspekty  związane z inwestowaniem.

SejfBTCJeśli wierzyć ustaleniom dziennikarzy Bloomberga, firma Xapo, dostawca usług bezpiecznych depozytów bitcoinowych może przechowywać na swoich kontach już nawet 7% wszystkich dostępnych obecnie bitcoinów.

GB ankietaJeden na pięciu dorosłych Brytyjczyków, którzy nie posiadają jeszcze kryptowalut, rozważa jej zakup w przeciągu najbliższych trzech lat, wynika z badania rynkowego przeprowadzonego przez agencję Citigate Dewe Rogerson.