Bitspark-3

 

Założona w kwietniu tego roku w Hong Kongu, platforma kryptowalut, Bitspark, uruchomiła usługę zagranicznych przekazów pieniężnych bazujących na transferze kryptowalut. Aktualnie możliwość ta dostępna jest jedynie pomiędzy Hong Kongiem, a Filipinami, jednak firma zapowiada, że wkrótce jej oferta będzie się rozszerzać.

 

Klienci korzystający z międzynarodowych transferów za pomocą Bitspark nie muszą posiadać wiedzy na temat samego bitcoina. Firma oferuje bowiem możliwość bezpośrednich wpłat dokonywanych w lokalnej walucie w placówce Bitspark w Hong Kongu, a także bogatą liczbę punktów odbioru gotówki na Filipinach. Te, dostępne będą między innymi w popularnej filipińskiej sieci lombardów Palawan.

 

Gwarantowany przez Bitspark 1% prowizji od transferowanej sumy, stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnych form tego rodzaju usług, oferowanych między innymi za pośrednictwem firm typu Western Union czy też standardowych międzybankowych przekazów pieniężnych.

 

Prowizje związane z tego rodzaju formami przekazów pieniężnych wahają się średnio pomiędzy 3-8%.

 

Firma bierze na siebie także ryzyko związane z płynnością kursu kryptowaluty.

 

Bitspark podpisał również porozumienie z filipińskim operatorem przelewów międzynarodowych, Rebit, który weźmie na siebie odpowiedzialność za konwersję bitcoinów na filipińskie peso. Dzięki tego rodzaju umowie, klienci otrzymają dodatkową możliwość przesyłania środków na konta około 20 ulokowanych na Filipinach banków.

 

Jak zapewniają przedstawiciele Bitspark, czas realizacji transferu nie będzie przekraczać 24 godzin, zaś cała procedura jego realizacji ma być maksymalnie uproszczona:

 

Dyrektor naczelny Bitspark, George Harrap:

 

Zależało nam na opracowaniu systemu, w przypadku którego użytkownicy nie będą musieli rozumieć, a nawet wiedzieć o istnieniu bitcoina.

 

Jak dodaje Harrap, Bitspark jest w tej chwili na etapie gromadzenia niezbędnych środków, aby rozszerzyć ofertę przekazów zagranicznych także o inne kraje. Na czele listy potencjalnych nowych lokacji mają znajdować się obecnie Chiny oraz Indonezja.

 

 

Fotografia na licencji Creative Commons: flickr.com

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.