Pomysł jest ciągle świeży i firma cały czas pracuje nad szczegółami jego wdrożenia. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie ogłoszone nie wcześniej niż we wrześniu tego roku.

 

Na tej samej konferencji Byrne wykorzystał okazję, aby ogłosić plany firmy, która również do września powinna zacząć przyjmować płatności w bitcoinach także od klientów międzynarodowych. Dotychczas z tej możliwości mogli korzystać jedynie Amerykanie.

 

Przypomnijmy, iż 9 stycznia 2014 roku Overstock.com jako jeden z pierwszych wiodących sprzedawców internetowych na świecie, zdecydował się na akceptację bitocoina jako środka płatności za swoje towary. Już pierwszego dnia sprzedaż w bitcoinach oszacowano na 126 000 dolarów. Obecnie udział transakcji dokonanych w BTC w łącznym, dziennym dochodzie firmy kalkulowany jest na około 1%.

 

Firma szacuje, że roczny dochód z transakcji przeprowadzonych w BTC może osiągnąć od 10 do 20 milionów dolarów. Jest to znacznie więcej niż prognozowany pierwotnie pułap 5 milionów dolarów.

 

Ponad 4 300 indywidualnych klientów zdecydowało się zrealizować swoje zakupy w bitcoinach od momentu jej zaakceptowania przez sklep. Dalsze statystyki pokazują również, że przeciętnie zakupy w BTC były większe niż te dokonywane za pomocą standardowych środków płatności. Około 60% nabywców płacących w bitcoinach skorzystało z Overstock po raz pierwszy w życiu.

 

Overstock, jako na razie jeden z nielicznych handlowców, decyduje się gromadzić około 10% zysków ze sprzedaży w postaci zasobów BTC, jako potencjalną inwestycję kapitału. Zaś sam Patrick Byrne przyznaje, iż posiada około kilku milionów dolarów w tej właśnie walucie. Firma jest także otwarta na wypłacanie wynagrodzeń swoim pracownikom w postaci kryptowaluty.