W dobie szalejących wzrostów na rynkach wirtualnych walut, użytkownicy nie są chętni pozbywać się swoich walut, kupując za nie towary. Zachęcić ich do tego mają specjalne promocje zebrane na Bitcoin Black Friday.

 

Inicjatywa rozpoczęta przez Jona Holmquista rok temu jako Bitcoin Friday, w rocznice zarejestrowania Bitcoin na 
sourceforge.net, w tym roku przesunęła swą datę na Czarny Piątek, dzień wyprzedaży towarów, popularny głównie na amerykańskim rynku. Zeszłoroczna inicjatywa zebrała 75 sprzedawców, oferujących towary za bitcoiny, oraz promocje przy płaceniu bitcoinami w tym roku jest ich już ponad 275 i ich liczna ciągle rośnie.


"Bitcoin Black Friday to wspaniały sposób, by zebrać całą społeczność internetową razem, w czasie, gdy Bitcoin potrzebuje jak największego zainteresowania opinii publicznej" mówi Holmes Wilson, współzałożyciel fightforthefuture.org która jest głównym organizatorem wydarzenia.

 

"mimo że wygląda na to, że bitcoin rośnie w siłę, jego bezpieczeństwo i stabilność jest zależne od tego, czy będą się nim posługiwać zwykli użytkownicy internetu" - dodaje Holmes.

Ale towary i usługi za które można płacić bitcoinami, to nie wszystko co oferuje BitcoinBlackFriday. Fight for the future zajmuje się również wspieraniem organizacji charytatywnych i zorganizowało zbiórki dla tych organizacji, które akceptują bitcoiny.
Również firmy zajmujące się wykopywaniem bitcoinow znalazly swoje miejsce w wydarzeniu Openrigs i The Bitcoin Mining Outlet oferują sprzęt do wydobywania bitcoinów po promocyjnych cenach.