Valatie Bitcoin

 

Kalifornijski holding DPW Holdings postanowił w tym celu nabyć i wyremontować, zlokalizowaną około 200 kilometrów na północ od Nowego Jorku, tamę na wodospadzie Valatie.

 

Historyczna tama o mocy 1 megawata powstała w 1983 roku. W marcu obecnego roku została nabyta przez Valatie Falls Hydro LLC, wykorzystując finansowanie dłużne zapewnione przez Digital Power Lending, będącą również jedną ze spółek kontrolowanych przez DPW Holdings.

 

Inna ze spółek podlegających pod DPW, Super Crypto Mining będzie odpowiedzialna za wybudowanie w tym miejscu farmy wydobycia kryptowalut. Ukończona farma ma być wyposażona w koparki AntEater, które Super Crypto Mining opracowało na początku tego roku we współpracy z Samsung Semiconductor.

 

W opublikowanym oświadczeniu prasowym przedstawiciele DPW Holdings zapewniają, iż zapora elektrowni wodnej ma osiągnąć pełną operacyjność w ostatnim kwartale 2018 roku.

 

Jak przekonuje dyrektor generalny DPW Holdings, Milton „Todd” Ault III, skuteczna adaptacja tamy na wodospadzie Valatie, zapewni czystą, tanią i odnawialną energię, stanowiąc kolejny ważny krok w strategii firmy, mającej na celu stworzenie w pełni rentownego i samowystarczalnego biznesu skupionego wokół miningu kryptowalut.

 

Projekt ten stanowił jedyną w swoim rodzaju szansę dla spółek DPW do współpracy i innowacji w celu stworzenia nowego modelu dla wydobycia kryptowalut, w którym elektryczność stanowi, bez wątpienia, najważniejszy współczynnik kosztów operacyjnych” – dodaje Ault.

 

Kopalnia na tamie Valatie nie będzie jednak jedyną w okolicach Nowego Jorku. Na obszarze stanu powstają bowiem również inne tego typu projekty w tym ogłoszona niedawno przez firmę Coinmint inwestycja wielkości 700 mln dolarów, mająca na celu utworzenie farmy wydobywczej na terenie jednej z byłych hut aluminium.

 

Również na terenie byłej huty aluminium, ale w mieście Rockdale w Teksasie, swoją farmę pragnie wybudować chiński Bitmain – niekwestionowany lider wśród producentów mikroukładów ASIC oraz koparek kryptowalut.