CEOTwitter 

 

„Internet zasługuje na swoją walutę. Będzie ją miał, ale nie wiem czy będzie nią Bitcoin. Mam nadzieję, że tak” - powiedział CEO Twittera Jack Dorsey na konferencji „Consensus”.

 

"Internet będzie miał swoją walutę, więc nie czekajmy, aż to się stanie, pomóżmy, aby to się stało" - mówi Dorsey

 

Dorsey jak sam twierdzi,  jest wielkim fanem rozwijającej się technologii i wspiera kryptowaluty.

 

Jeszcze w marcu tego roku, Dorsey stwierdził, że Bitcoin stanie się walutą Internetu już w ciągu dekady.

 

CEO Twittera jest również prezesem Square Inc. czyli dużego operatora płatności, który uruchomił w styczniu handel kryptowalutami za pośrednictwem aplikacji Cash. Jego firma przetwarzająca płatności sprzedała w pierwszym kwartale bieżącego roku, bitcoiny o równowartości  34,1 miliona dolarów. 

 

Jak Twierdzi Dorsey, mobilna aplikacja do płatności od Square rośnie szybciej niż Venmo PayPala i dostaje dodatkowy impuls, ponieważ umożliwia transakcje w bitcoinach.

 

Ponieważ Square zajmuje się obrotem pieniędzmi, Dorsey powiedział, że jego firma musi podejść do każdego rynku inaczej, znaleźć unikalnego partnera bankowego i współpracować z różnymi regulatorami w zależności od kraju. Gdyby Bitcoin był walutą globalną, prowadzenie biznesu byłoby łatwiejsze a jego firma rosłaby szybciej i mocniej. Dorsey chce więc pomagać walutom takim jak Bitcoin stać się walutami globalnymi.

 

Kryptowaluty zyskały właśnie silnego sojusznika.