Mining

 

Zapotrzebowanie rynkowe związane z miningiem kryptowalut przełożyło się na około 10% łącznej wartości uzyskanego w tym roku przychodu firmy.

 

Firma AMD (Advanced Micro Devices, Inc.), jeden ze światowych liderów produkcji elektroniki (w tym popularnych kart graficznych z serii Radeon), opublikował właśnie raport finansowy za pierwszy kwartał 2018 roku.

 

W tym okresie AMD wygenerowało przychód na poziomie 1,65 mld dolarów. Jest to wartość o 23% wyższa w stosunku do poprzedniego kwartału i o 40% większa w odniesieniu do tego samego okresu sprzed roku.

 

Przedsiębiorstwo może pochwalić się również zyskiem na poziomie 81 mln dolarów. Jest to o tyle istotne, iż jeszcze w poprzednim kwartale zanotowało ono stratę w wysokości 12 mln USD.

 

Okazuje się również, iż co dziesiąty dolar który trafiał do kasy AMD w obecnym roku związany był z zapotrzebowaniem rynkowym na karty graficzne wykorzystywane do kopania kryptowalut.

 

„Siła produktów Radeon wynikała zarówno z zapotrzebowania rynku gier jak i łańcucha bloków. Wierzymy, że łańcuch bloków odpowiadał za około 10% przychodów AMD” – stwierdził dyrektor finansowy AMD, Devinder Kumar, podczas środowej konferencji nt. wyników finansowych firmy.

 

Według szacunków Kumara łączna wartość przychodów firmy za rok 2018 powinna wzrosnąć o około 20% w stosunku do roku poprzedniego. „Przychód związany z łańcuchem bloków” szacuje on zaś na poziomie „średniej do wysokiej jednocyfrowej wartości procentowej przychodu za rok 2018”.