bitmarket5

 

Giełda Bitmarket informuje, iż we wtorek 13 marca o godzinie 23:00 nastąpi zmiana adresów portfeli do wpłat BTC na zgodny z SegWit.

 

Wprowadzana zmiana będzie poprzedzona godzinną przerwą w księgowaniach wpłat oraz realizacją wypłat BTC.

 

Co to oznacza dla użytkowników giełdy? Przede wszystkim niższe nawet o kilkadziesiąt procent opłaty transakcyjne w porównaniu do tradycyjnych adresów. Dotychczas przelewanie na giełdę niewielkich ilości bitcoinów równowartości kilkudziesięciu złotych mijało się z celem, gdyż opłaty za przelew w sieci stanowią znaczny procent takiej sumy (lub nawet ją przewyższają). Po wprowadzeniu adresów SegWit, nie powinno to już być problemem.  


Dla wszystkich użytkowników, wraz z wprowadzeniem adresów BTC zgodnych z technologią SegWit giełda przez kolejne 7 dni od ich wprowadzenia oferuje bezpłatną realizację rozsądnej ilości wypłat BTC bez względu na typ adresu docelowego.

Wpłaty wykonane na dotychczasowe adresy portfeli BTC będą automatycznie księgowane wyłącznie raz dziennie do 31 marca. Bitmarket prosi o dokonywanie wpłat wyłącznie na nowe adresy, dostępne w zakładce „WPŁAĆ BTC”.

Uwaga! W przypadku niepoprawnej wysyłki Bitcoin Cash (BCC) na adres SegWit BTC, środki nie będą mogły zostać odzyskane, powodując ich nieodwracalną utratę. Zmiany wprowadzane przez SegWit są niekompatybilne z Bitcoin Cash i nie można uzyskać dostępu do środków, które zostały utracone w ten sposób.