Wellington

 

Bostoński gigant inwestycyjny, Wellington Management Company LLP zarządzający aktywami swoich klientów rzędu, bagatela 1 biliona dolarów, potwierdza iż zamierza dołączyć do swojego portfolio inwestycyjnego aktywa cyfrowe związane z technologią kryptowalut.

 

Systemy informatyczne Wellington Management już teraz zostały rozszerzone o możliwość handlu bitcoinowymi kontraktami terminowymi, dostępnymi m.in. na chicagowskich giełdach CBOE (Chicago Board Options Exchange) oraz CME (Chicago Mercantile Exchange).

 

Specjaliści Wellington pracują jednak nad możliwością wdrożenia kolejnych narzędzi inwestycyjnych związanych z technologią kryptowalut. Na obecną chwilę nie będzie to jednak bezpośrednie inwestowanie w kryptowaluty, ale raczej w udziały w firmach i projektach związanych z tego typu technologią:

 

„Liczne zespoły Wellington już teraz dopasowują portfolia tak, aby skorzystać z implementacji związanych z wydobyciem kryptowalut i łańcuchem bloków poprzez, przykładowo inwestowanie w wybranych producentów układów scalonych” – wyczytujemy z lutowego raportu Wellington w tej sprawie.

 

I chociaż przedstawiciele Wellington nie podają w tym miejscu nazw konkretnych firm, wielce prawdopodobne, że ich decyzje inwestycyjne mogą mieć związek z gwałtownym wzrostem wartości takich marek jak Nvidia Corporation – jednego z największych producentów procesorów graficznych na świecie. W skali ostatniego roku przychody Nvidia Corp. wzrosły o 41 procent, głównie za sprawą zapotrzebowania rynku na karty graficzne tego producenta, wykorzystywane w procesie wydobycia kryptowalut.